Algirdas Žiogas

Algirdas-Ziogas-201x300Algirdas Žiogas – (1989 m. laida) biologas, Biochemijos mokslų daktaras, Ciuricho universiteto doktorantas.
Gimė 1970-10-11 Prienuose, mokytojos šeimoje. Mokėsi Prienų I-ojoje vidurinėje mokykloje, kurią baigė 1988 m. sidabro medaliu. Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete baigė biologijos studijas. Trečiame kurse pasirinko genetikos specializaciją ir įsidarbino Biochemijos institute. A. Žiogas, ką tik baigęs Vilniaus universitetą ir pradėjęs dirbti Biochemijos institute, ieškojo vietos doktorantūros studijoms. Į Ciuricho universitetą jį pakvietė Virusologijos instituto direktorė prof. Karin Moelling – viena iš žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) tyrimų korifėjų.
Su penkiais bendrakursiais parengė mokslinį darbą onkologijos srityje, kurį išspausdino prestižinis Europos žurnalas „Onkogene“.

Gimė ir augo Prienuose mokytojų šeimoje kartu su dar šešiais broliais ir seserimis.
1988 m. sidabro medaliu baigė Prienų I-ąją vidurinę mokyklą, o vėliau Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų fakulteto biologijos studijas. Studijų metais dirbo Biochemijos institute Vilniuje, o 1996 m. išvyko doktorantūros studijoms į Ciuricho Universitetą, Šveicarijoje.
Ilgą laiką dirbo vėžio, žmogaus imunodeficito viruso bei audinių inžinierijos ir kamieninių ląstelių tyrimų srityse ir dalyvavo kuriant mokslines laboratorijas bei vykdant didelius tarptautinius Europos Sąjungos, Šveicarijos nacionalinio mokslo fondo ir Farmacijos kompanijų Novartis, Roche finansuojamus mokslinius projektus. Yra keliolikos mokslinių straipsnių, patentų autorius ir sukūrė technologijas, kurios jau taikomos klinikinėje praktikoje su pacientais.
2014 m. po 18 metų darbo Šveicarijoje su šeima grįžo į Lietuvą.
Šiuo metu dirba Inovatyvios medicinos centre bei dėsto VGTU bioinžinierijos ir nanobiotechnologijų sudijų programoje ir dalyvauja tarptautiniuose moksliniuose projektuose. Taip pat aktyviai dalyvauja visuomeninėje ir švietėjiškoje veikloje. Domisi fotografija, kelionėmis, yra įkopęs į dešimtis Alpių viršūnių, tame tarpe ir aukščiausią Alpių viršūnę – Monblaną.