Alvydas Juocevičius

Alvydas Juocevičius –  medicinos mokslų daktaras, profesorius Dr. (HP)
Gimė 1951-05-19 Prienuose, darbininkų šeimoje, kurioje augo 3 sūnūs ir viena dukra. Alvydas mokėsi Prienų vidurinėje mokykloje, kurioje pasižymėjo kaip puikus sportininkas – gimnastas, taip pat buvo sportinių šokių ratelio šokėjas. Mokytojos A. Dzevaltauskienės paragintas, studijavo medicininę reabilitaciją Tartu universitete, kurį baigė 1976 m.
1980-1989 m. Eksperimentinės ir klinikinės medicinos mokslo, tyrimo instituto Reabilitacijos skyriuje studijavo aspirantūroje, dirbo mokslo bendradarbiu, 1986 m. apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją. Nuo 1990 m. Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausiasis specialistas reabilitacijos klausimams, šiuolaikiškos reabilitacijos sistemos kūrimo Lietuvoje vienas iš pradininkų. 1991 m. išrinktas Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Reabilitacijos ir fizioterapijos vadovu. Yra 2 išradimų, per 180 spausdintų darbų autorius, poįstatyminių teisės aktų, reglamentuojančių reabilitacijos paslaugas, reabilitacijos specialistų studijų programų bei rengimo standartų, vadovėlių bendraautorius. Turi ES gydytojų specialistų sąjungos Fizinės ir reabilitacinės medicinos sekcijos išduotas Fizinės ir reabilitacijos gydytojo ir šios srities dėstytojo licencijas. Išrinktas Europos fizinės ir reabilitacijos medicinos mokslinės draugijos valdybos nariu (2009 m.), Europos gydytojų specialistų sąjungos Fizinės ir reabilitacijos medicinos sekcijos valdybos nariu, Baltijos ir Šiaurės jūrų šalių fizinės ir reabilitacijos medicinos draugijos atsakingu sekretoriumi. Įvertinus pasiekimus fizinės ir reabilitacijos medicinos mokslo, šios krypties specialistų rengimo ir paslaugų plėtros Europoje ir Lietuvoje srityse, 2011 m. išrinktas Europos reabilitacijos medicinos akademijos nariu.
2012 m. rugsėjo mėnesį Roterdame (Olandija) vykusioje Europos Sąjungos Gydytojų specialistų sąjungos Fizinės ir reabilitacijos medicinos sekcijos ir valdybos Generalinėje Asamblėjoje Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro vadovas porf. Alvydas Juocevičius vienbalsiai buvo išrinktas Valdybos viceprezidentu. Tai pirmas kartas, kai ši pozicija patikėta naujųjų ES šalių atstovui.

alvydas-juocevicius