Atviras renginys Prienų „Žiburio“ mišrių komandų tinklinio turnyras

volleybal2013 m. vasario 11 d. Prienų „Revuonos“ vidurinėje mokykloje vyko Prienų „Žiburio“ gimnazijos tinklinio turnyras.
Lietuvos Respublikos Seimas 2013 metus paskelbė sveikatingumo metais, kuriais siekiama kuo daugiau žmonių įtrauktų į įvairius sveikatingumo projektus ir veiklas. Sveikatingumo metais, didelį dėmesį siekiama skirti vaikų ir jaunimo sveikatai, tam nuolat mokykloje bendradarbiaujant su kūno kultūros pedagogais organizuojamos varžybos, turnyrai. Turnyrų tinklas – ugdyti vaikų ir jaunuolių fizinį pasirengimą, sportiškumą, skatinti turiningai praleisti laisvalaikį.
Minint sveikatingumo metus, 2013 m. vasario 11 dieną, Prienų „Revuonos” vidurinėje mokykloje, vyko Prienų „Žiburio” gimnazijos mišrių komandų tinklinio turnyras. Turnyro iniciatoriai – Prienų „Žiburio” gimnazijos kūno kultūros mokytoja-ekspertė Dalia Šklėriūtė su Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistais. Tinklinio turnyre dalyvavo šešios komandos: dvi „Žiburio” gimnazijos, dvi „Revuonos” vidurinės mokyklos ir dvi Prienų rajono Stakliškių vidurinės mokyklos. Komandą sudarė du vaikinai ir dvi merginos.
Prie renginio prisijungė ir Lietuvos visuomenės sveikatos asociacija, kuri aktyviai dalyvauja įvairiuose sveikatinimo projektuose bei inicijuoja aktualius visuomenei sveikatos stiprinimo ir saugojimo klausimų sprendimus šalies, ir tarptautiniame lygmeniuose.
Paskelbus turnyro pradžią komandoms buvo primintos tinklinio taisyklės. Prasidėjus pirmosioms varžyboms tarp komandų jautėsi įtampą, žaidėjai darė daug klaidų, sunkiai susikaupė žaidimui. Įsibėgėjus turnyrui situaciją pasikeitė. Žaidėjai įnirtingai įsitraukė į tarpusavio kovą, pajuto žaidimo azartą ir siekė iškovoti savo komandai tašką. Žaidėjus aktyviai palaikė susirinkę draugai.
Turnyrui pasibaigus ir suskaičiavus rezultatus paaiškėjo nugalėtojai. Trečios vietos nugalėtojai – Prienų rajono Stakliškių vidurinės mokyklos I-oji komanda. Antros vietos nugalėtojai – Prienų „Žiburio” gimnazijos I-oji komanda. Pirmosios vietos nugalėtojai – Prienų „Revuonos” vidurinės mokyklos I-oji komanda. Visų trijų vietų nugalėtojams buvo įteikti vardiniai diplomai, kuriuos įsteigė Lietuvos visuomenės sveikatos asociacija, o pirmosios vietos nugalėtojams taip pat buvo įteikti simboliniai prizai – gertuvės, kurias įsteigė Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
Tikimės, kad į vėliau organizuojamus panašius turnyrus vis daugiau įsijungs mokinių ir paskatins tai padaryti savo draugus.

Parengė:
Lina Deimantavičiūtė

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė