Erasmus+ KA-2 projekto „Finansinis raštingumas – kelias į saikingą vartojimą“ susitikimas Slovakijoje

Spalio 02 – 08 d. Prienų ,,Žiburio“ gimnazijos, pagrindinės koordinatorės, projekto „Finansinis raštingumas – kelias į saikingą vartojimą“ dalyviai vyko į susitikimą Slovakijoje, Komarno mieste, kartu su Rumunijos, Graikijos ir Portugalijos partneriais vyko Stredna odborna skola obchodu a sluzieb (profesinio ugdymo mokykloje), kur vyko projekto veiklos,

Prienų ,,Žiburio“ gimnazijai atstovavo mokinės: Ieva Struckaitė, Vėjūnė Savickaitė, Justina Pokelvičiūtė ir Viktorija Koklevičiūtė. Mokines lydėjo ekonomikos mokytoja Laima Raudonikienė, anglų kalbos mokytoja Jurgita Barkauskienė bei pavaduotoja ugdymui Daiva Sabanskienė.

Per penkias projektinio susitikimo dienas kiekvienos šalies mokiniai pristatė projektinius darbus, mokiniai ir mokytojai sužinojo apie kitų šalių bankų sistemas, šeimos biudžetus, bei galėjo palyginti su savo šalies ekonominiu lygiu. Teko atlikti ir praktines užduotis, kaip pagal duotą planą surasti mieste esančius bankomatus, sužinoti, koks tai bankas bei jų atliekamas funkcijas, pagal pateiktas situacijas sudaryti šeimos biudžetą. Šias užduotis atliko mišrios komandos, kurios atlikdamos užduotis galėjo artimiau susipažinti vieni su kitais bei visi buvo įsitraukę į diskusiją. Didelį įspūdį visoms komandoms padarė paskaita ,,Say ,,NO“ to the dress“ apie greitosios mados pasekmes. Ši informacija privertė mokinius susimąstyti , kokią žalą daro gamtai pats žmogus. Žinoma, buvo aplankyta Komarno tvirtovė, Kremnicos pinigų muziejus, tunelis ,,Andrej“, kuriame buvo kasinėjama ir ieškoma aukso, Slovakijos sostinėje Bratislavoje centrinis bankas, kuriame taip pat vyko praktinės užduotys. Linksmiausia mokiniams užduotis buvo lobių paieškos, per kurias mokiniai atliko sportines bei logines užduotis, mokytojų komanda taip pat neatsiliko virvės, šaudymo užduotyse. Kiekviena šalis pasodino po medelį, mūsų gimnazija sodino migdolą. Įdomu būtų pamatyti po kelerių metų, kaip auga mūsų pasodintas medelis.

Paskutinę dieną vainikavo sertifikatų įteikimai, rumunų, graikų, portugalų, slovakų bei lietuvių liaudies šokiai. Tai jau trečiasis projekto susitikimas, kuriame skleidžiama žinia apie finansinį raštingumą, saikingą vartotojimą bei kaip galime prisidėti prie savotvarios aplinkos kūrimo.

Ekonomikos mokytoja Laima Raudonikienė