Renkuosi ateitį sau

Pirmadienį, spalio 17 d., III – IV klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje „Renkuosi ateitį sau – karjera ir studijos“, kurią skaitė Kalba.lt studijų užsienyje vadovas Lietuvai  Nerijus Leškys. Mokinius sudomino profesionalus paskaitos vedėjo informacijos perteikimas ir išmanymas apie pasirengimą studijuoti Lietuvos ar užsienio universitetuose. Pašnekovas mokinius patikino, kad sėkmingos karjeros planavimas reikalauja daug asmeninių pastangų ir laiko sąnaudų. Svečias asmenines pastangas vadino namų darbais, kurių svarbą pabrėžė ne vieną kartą. Jis atkreipė mokinių dėmesį, kokius žingsnius privalu žengti priimant svarbius profesinius pasirinkimus: įsiklausyti į save, žinoti, ko nori, domėtis ne tik studijų kryptimis, bet ir konkrečiomis studijų programomis, įsivertinti gebėjimus ir galimybes. Paskaitos pabaigoje Nerijus priminė, jog yra pasiruošęs konsultuoti mokinius įvairiais studijų užsienyje klausimais. Taip pat mokiniai visada gali rašyti, Kalba.lt komandos nariams ar susitikti ir bus suteikiamos nemokamos konsultacijos apie savęs pažinimo kelionę, svajonių įgyvendinimą, sprendimų priėmimą ir kitais klausimais. Sėkmingas profesinis pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno asmeninio indėlio, kalbėjo svečias, nes tik savalaikis namų darbų atlikimas atveria tik tau skirtas gyvenimo duris.

Psichologė, ugdymo karjerai organizatorė Janina Kuncienė