Sąmoningos bendrystės keliu

Jau antri metai Tėvų taryba organizuoja neformalius susitikimus – pašnekesius – diskusijas gimnazijos klasių vadovams bei dalykų mokytojams. Šių metų rugpjūčio pabaigoje visi drauge aplankėme Punios piliakalnius, dalyvavome edukacinėje popietėje „Dzūkų bandos“, smagiai praleidome laiką prie Daugų ežero.

Buvusi Punios pagrindinės mokyklos direktorė ir istorijos mokytoja Laima Žūsinienė papasakojo, kad XIII-XIV a. ant piliakalnio stovėjo vėliau sudeginta pilis. XV a. jos vietoje pastatyta nauja pilis, kuri XVI a. vėl sudegė. Piliakalnis datuojamas XIV a. pabaiga – XV a. pradžia. Garsiausias Alytaus krašte Punios piliakalnis, dar vadinamas Margio kalnu, išdidžiai dunkso Nemuno ir Punelės santakoje ir yra vienas iš didžiausių ir gražiausių Lietuvoje. Nuo piliakalnio viršūnės atsiveria šalies panorama: plati Nemuno juosta, priešais ošia Punios šilas. Prie piliakalnio pastatytas akmuo su iškaltomis Maironio eilėmis apie legendinį kunigaikštį Margirį: „Tai kapas Margio milžinų“.

Pasigrožėję apylinkėmis suskubome paragauti senovinio kulinarinio paveldo – dzūkiškų bulvinių bandų su „darytiniu“. Svetingos šeimininkės šmaikščiai papasakojo, kaip kepamos bandos, kokius geriausiai kopūsto lapus pasirinkti, kaip turi būti iškūrentas „pečius“, išdavė ir kitų bandų gaminimo paslapčių.

Paskutinė kelionės stotelė – turiningas ir smagiai praleistas laikas prie Daugų ežero, Tėvų tarybos pirmininko Rimtauto Kuzmicko sodyboje. Čia galėjome pasirinkti įvairias veiklas bei pramogas: kas maudėsi ežere ir kaitinosi pirtelėje, kas žaidė tinklinį, kiti – diskutavo grupelėse ir džiaugėsi, kad Tėvų taryba ne tik dalyvauja ugdymo(si) procese, teikia racionalius pasiūlymus dėl mokinių lankomumo bei mokymosi pažangos tobulinimo, supažindina mokinius su savo profesijų privalumais ir trūkumais, rūpinasi mokinių saugia emocine aplinka, bet ir pamąsto apie nelengvą mokytojo kelią, kuris kiekvieną dieną vis kitoks ir nenuspėjamas.

Smagu, jog tėvai supranta, kad turime eiti tuo pačiu Bendrystės keliu, prisiimdami įsipareigojimus ir dalindamiesi atsakomybe. Toks tėvų palaikymas, supratimas ir konkreti pagalba yra išties galinga jėga, suteikianti mums, Mokytojams, dvasinės stiprybės ir paspirties priimti vis naujus iššūkius. Nuoširdžiai dėkojame visiems Tėveliams už suorganizuotą edukacinę išvyką, už norą būti drauge ir padėti spręsti aktualius visos bendruomenės klausimus.

Tėvų Tarybos veiklos koordinatorė Irena Mažeikienė