Žaliojo tikslo įgyvendinimas Italijoje

Karštas oras, saulės spinduliai, maloniai glostantys veidus, Adrijos jūra, skalaujanti Italijos krantus, bei mažas miestelis – Bitetas, kuriame verda visai mums nepažįstamas gyvenimas, pasitiko mus, “A European Green Goal: Clean Energy and Environmental Sustainability against Climate Change” 2019-1-IT02-KA229-062189_4 (3) projekto dalyvius iš Prancūzijos, Ispanijos, Graikijos, Lietuvos mokyklų, licėjuje „E. Amaldi“ ir padėjo sukurti neišdildomų prisiminimų. Taigi mūsų gausus atstovų būrys: Miglė Dobilaitė, Ūdrys Sadauskas, Rokas Sipavičius, Gabija Kuzmickaitė, Paulina Sabanskytė,  Paulius Sabanskis, Justina Pokelevičiūtė, Viltė Gabrielė Mickevičiūtė bei mokytojos Rasa Kučinskienė, Jurgita Barkauskienė, Dalia Šklėriūtė, gegužės 15 – 21 dienomis dalyvavome paskutinio projekto susitikimo veiklose Italijoje.

Oro uoste, esančiame Baryje, mus šiltai pasitiko ne tik kaitrus Italijos oras, bet ir šeimos, kurių namuose buvome apgyvendinti. Jau pirmą dieną turėjome galimybę susipažinti su nauja kultūra, žmonėmis, pašėlusiais italų vairavimo įgūdžiais bei maistu. Dalyvavome įvairiose veiklose, susijusiose su projekto pagrindiniu tikslu: kiekvienos šalies atstovai pristatė savo šalies atsinaujinančius energijos šaltinius, aplankėme „Eco e vita“ įmonę, kurioje susipažinome su saulės baterijų nauda ir panaudojimu įvairiaspalviais augalų kilimais pasipuošusiuose šiltnamiuose. Sužinojome apie mokyklos veiklas – robotiką, įvarius chemijos eksperimentus, planetariumą, atlikome praktines veiklas: tyrėme vandenį, augindami mitybinėje terpėje bakterijas. Taip pat kompanijos „Eco e vita“ atstovai apsilankė mokykloje bei pristatė, kas yra energija, kokia yra jos nauda bei reikšmė. Keliavome į biodujų gamyklą “Tersan“ ir susipažinome su surenkamų šiukšlių keliu joms virstant dujomis, apsilankėme Baryje, miesteliuose Terlizzi, Alberobello, Polignano. Mes, projekto dalyviai, grožėjomės mums neįprasta architektūra, ragavome Italijos tradicinius patiekalus. Didžiausią įspūdį paliko vizitas „Castellana“ urvuose: buvome net 40 metrų po žeme bei kelias valandas vaikščiojome, besiklausydami gido pasakojimo, kaip urvai susiformavo bėgant milijonams metų.

Džiaugiamės, kad pamatėme įspūdingiausių vaizdų, sutikome įdomiausių žmonių bei įtvirtinome savo žinias apie energijos gamybą, poreikį, šaltinius ir patobulinome anglų kalbos įgūdžius. Dėkojame projekto koordinatorėms Vilijai Gustaitytei ir Rasai Kučinskienei bei visai komandai už bendradarbiavimą ir išsikeltų tikslų įgyvendinimą.

Viltė Gabrielė Mickevičiūtė, III a kl. mokinė