Projektinis susitikimas Ispanijoje

 Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokinės dalyvavo Erasmus + projekto : Europos žaliasis tikslas – švari energija ir aplinkos darna prieš klimato kaitą 2019-1-IT02-KA229-062189_4 (3) veiklose Viljenoje, Ispanijoje kovo 14 – 19 d.  Projekto tikslas – plėsti bei gilinti jaunų žmonių žinias apie klimato kaitą lemiančias priežastis, pasekmės ir problemų sprendimus. Prienų „Žiburio“ gimnazijai atstovavo Kamilė Mickevičiūtė, Ignė Kisieliūtė ir mokytojas Olegas Batutis.

Projektinio susitikimo metu pristatėme klimato kaitą savo šalyje, susipažinome su šia globaline problema ir kitose šalyse, keliavome į saulės fotovoltinę elektrinę, kurioje sužinojome, kaip saulės energiją paverčianti elektros energija yra paskiriama buitiniam naudojimui, Costa Blancos pakrantės mieste Ispanijoje aplankėme garsųjį Archeologijos muziejų (Archaeological Museum of Alicante), taip pat Valensiją, kuri yra pagarsėjusi kaip paeljos gimtinė. Buvo įdomu pamatyti  3D kino teatrą bei mokslo muziejų, kuriame gausu įvairių mokslo išradimų ir ekspozicijų. Žavėjomės Valensijos senamiesčiu, kurio gatvelėse buvo ruošiamasi “Las Fallas” festivaliui, tad kiekvienoje miesto centro gatvelėje buvo matyti milžiniškos, dažnai kelių metrų aukščio spalvingos popierinės figūros – ninots. Dalyvavome aktyviose veiklose mokykloje atliekat grupinius darbus ir stebint demonstruojamus eksperimentus, susijusius su klimato kaita, paskutinę susitikimo dieną pasodinome medelį įprasminantį mūsų projekto pagrindinį tikslą – mažinti anglies dioksido kiekį atmosferoje.

Šis projektas leido praplėsti žinias apie švarios aplinkos svarbą bei klimato kaitos priežastis ir pasekmes. Taip pat suteikė galimybę susipažinti su kitų šalių kultūromis, bendrauti su žmonėmis, patyrinėti kitą kraštą bei jo gyvenimą.

Kamilė Mickevičiūtė, IIc kl. mok., ir Ignė Kisieliūtė, III a kl. mokinė