Tėvų tarybos ir I – II klasių tėvų diskusija „Susitarimai – kelias į dialogą su paaugliu“

Šių metų balandžio 12 d. vyko I – II klasių mokinių tėvų, klasių vadovų ir Tėvų tarybos diskusija apie tėvų ir vaikų bendravimą ir susitarimų svarbą. Tą pavakarę atvyko per dvidešimt I – II klasių mokinių tėvų, gimnazijos administracija. Diskusiją pradėjo gimnazijos psichologė sakydama, kad paauglystė labai ypatingas žmogaus amžiaus tarpsnis tiek vaikams, tiek tėvams. Susirinkusiems buvo pristatyti esminiai paauglystės bruožai ir pabrėžta, jog svarbu tobulinti tėvų bendravimą su savo vaiku susitariant. Tenka pripažinti, tęsė psichologė, kad mes visi turime mažesnių ar didesnių problemų, tik skiriasi mūsų žinios ir gebėjimai jas spręsti. Susitikimo eigoje tėvai diskutavo grupėse, dalinosi patirtimi apie bendravimą su vaikais. Ypač tėvus sudomino užduotis, kurią jie atliko įsijausdami į paauglio vaidmenį. Po praktinių užduočių buvo aptarinėjamos rekomendacijos „Kaip tėvams bendrauti su paaugliu?“. Visų sutarimu, rekomendacijomis, prie kurių koregavimo prisidėjo I c ir II b klasių mamos, bus pasidalinta su visais gimnazijos tėvais. Susitikimo pabaigoje gydytoja psichiatrė Rasa Baltušienė kalbėjo apie tai, kaip mums visiems, mamoms ir tėčiams, reikėtų stengtis, kad būtume geriausi savo vaikams. Ar mums taip pavyksta? Klausimas? Svarbu, patikino gydytoja, būkime vaikams supratingi, dėmesingi, neskubėkime vertinti ir laiku pastebėkime jų problemas.
Dėkojame visiems tėveliams, aktyviai dalyvavusiems diskusijoje. Jūsų dėmesys, bendravimas tarpusavyje, patirčių pasidalinimas, klausimų kėlimas rodo, kad ši tema ypač aktuali kiekvienoje šeimoje. Tikimės, kad pavyko sudominti ir atkreipti tėvelių dėmesį, kaip svarbu laiku pastebėti pasikeitusį paauglio elgesį ir nuoširdžiai jam padėti.

Tėvų tarybos pirmininkė Irena Mažeikienė
Gimnazijos psichologė Janina Kuncienė