„Visada žinok, kad ir vienas žmogus gali nuversti kalnus“

Balandžio 3-9 dienomis vyko Erasmus+ projekto „Europos žaliasis tikslas – švari energija ir aplinkos darna prieš klimato kaitą 2019-1-IT02-KA229-062189_4 (3)“ susitikimas Graikijoje. Jame dalyvavo Italijos, Prancūzijos, Graikijos bei Ispanijos mokiniai ir mokytojai. Mūsų gimnazijos komanda – Airida Alaveckaitė, Supria Didla, Miglė Dobilaitė, Paulius Sabanskis, Paulina Sabanskytė, Ūdrys Sadauskas ir Austėja Simonaitytė bei mokytojos Rasa Kučinskienė ir Vilija Gustaitytė – projektiniame susitikime dalyvavo nuotoliniu būdu.
Susitikimo metu buvo pristatomi įvairūs mokinių sukurti projektai, susiję su klimato kaita ir jos mažinimu. Ispanai siūlė sekti 5 R taisykle (Refuce, Reduce, Reuse, Repurpose, Recycle), italai pristatė vandens taršos sukeliamas problemas, prancūzai – biodujų gamyklas, kurios taip pat gali prisidėti prie gamtos taršos mažinimo, graikai paruošė nuotaikingą filmuką apie rūšiavimą ir gamtos tausojimą. Na, o mūsų komanda taip pat pasirinko išsamiau pagvildenti rūšiavimo svarbą bei tai perteikė šiukšlės ir žmogaus dialogo inscenizacija: žmogus – šiuolaikinis vartotojas, šiukšlė, norinti atgimti ir gyventi, bando atverti jam akis ir pamokyti rūpintis aplinka, rūšiuoti atliekas, šviesti kitus.
„Eidamas keliu dar ne vieną šiukšlę pakėliau nuo žemės ir išmečiau. Širdyje pasidarė taip gera. Supratau, kad aš nors ir vienas, bet galiu nuversti kalnus. Aš tuo tikėjau.“

Paulina Sabanskytė, III c kl. mokinė