„Žiburio“ gimnazijos jaunieji istorikai taip pat skina laurus

2022 m. vasario 24 d. vyko XXXI Lietuvos mokinių istorijos olimpiados II (rajoninis) etapas. Mokiniai turėjo gvildenti istorijos klausimus tema „Lietuvos respublika 1926 m. gruodžio 17 d. – 1940 m. birželio 15 d.“.  Olimpiados dalyviai turėjo atsakyti ir į klausimus, kodėl šiuolaikinė įmonė „Pieno žvaigždės“ gaminamą sviestą pavadino „smetonišku?“ arba kokias teigiamas emocijas gali kelti A. Smetonos valdymo laikotarpis šių dienų piliečiui?

Olimpiadoje dalyvavo 17 mūsų mokyklos mokinių. I (9) klasių grupėje Ia klasės mokinė Agnė Ulinauskaitė laimėjo pirmąją vietą. II (10) klasių grupėje IIb klasės mokinys Tautvydas Svinkūnas laimėjo pirmąją vietą, o IId klasės mokinė Meda Valatkaitė – trečiąją. III (11) klasių grupėje IIIa klasės mokinė Austėja Suchockaitė laimėjo trečiąją vietą. IV (12) klasių grupėje IVd klasės mokinys Nojus Kochanauskas laimėjo pirmąją vietą, IVd klasės mokinė Karolina Maskvytytė – antrąją vietą.

Sveikiname nugalėtojus!

Mokinius ruošė istorijos mokytoja metodininkė  Vida Degutytė ir istorijos mokytoja ekspertė Vilija Juodsnukienė.

Istorijos mokytoja Vida Degutytė