Gimnazistų sėkmė VDU organizuotame respublikiniame konkurse IFTORINA 22

Sausio 29 dieną vyko respublikinis kasmetinis matematikos bei informatikos žinių konkursas „Iftorina 22“. Konkurse dalyvavo daugiau kaip trisdešimt komandų iš visos Lietuvos, „Žiburio“ gimnazijai atstovavo dvi komandos, paskatintos informacinių technologijų mokytojo Žydrūno Tautvydo. Pirmąją komandą sudarė III klasių mokiniai: Joris Dobilas, Justė Milušauskaitė, Paulius Sabanskis, Paulina Sabanskytė, Nojus Skučas, antrojoje dalyvavo ketvirtokai: Aleksas Balčiukynas, Karolina Maskvytytė ir Nojus Šabasevičius. Visos komandos varžėsi įvairiose rungtyse. Pirmoji užduotis buvo informatikos, kiekviena komanda, taikydama informacinių technologijų bei programavimo žinias, turėjo išspręsti 40 užduočių. Vėliau vykusiame protmūšyje mokiniai turėjo kuo greičiau atsakyti į įvairius klausimus. Trečioji užduotis buvo matematikos – mokiniai turėjo išspręsti 10 skirtingo lygio užduočių. Paskutinė užduotis – multimedijos kūrimas, mokiniai, naudodamiesi specialiu trimačių patalpų kūrimo ir dizaino įrankiu, turėjo parengti patalpų 3D dizaino modelius/vizualizacijas. Vėliau vyko paskaita „Mitų griovėjai: karjera IT“. Paskaitos metu KAYAK Lithunia atstovai pristatė karjeros informacinių technologijų srityje galimybes. Komandos iš „Žiburio“ gimnazijos pasidalijo antrąją vietą ir laimėjo rėmėjų įsteigtus vertingus piniginius bei daiktinius prizus.

Konkurso dalyvė III kl. mokinė Paulina Sabanskytė