Literatūros pamoka kitaip ir kitur

Šių metų sausio 19 dieną Prienų „Žiburio“ gimnazijos abiturientai, gimnazijos lituanisčių R. Pūrienės ir S. Milušauskienės mokiniai, Kauno dramos teatre stebėjo spektaklį pagal Antano Škėmos romaną „Balta drobulė“. Aišku, žinom karantino ribojimus, tačiau supratome, kad norim geriau suprasti kūrinį, pamatyti inscenizaciją gyvai. Daugelis baiminosi dėl ilgos spektaklio trukmės, nes visi privalėjome dėvėti respiratorius, tačiau Jono Jurašo režisuotame spektaklyje laikas praskriejo labai greitai. Pilnutėlė salė drauge su aktoriais išgyveno Antano Garšvos, suskilusios asmenybės, dramą, kai iš žmogaus lieka tik numeris… 87-asis numeris leidžiasi liftu. Up and down. Keliauja savo suaižėjusiais prisiminimais. Įdomu, kad spektaklis, sudėtingas ,gilus, labai įtraukė ir sudomino mokinius. Po spektaklio žiūrovai plojo atsistoję, taip bandydami atsidėkoti aktoriams už puikią vaidybą. Grįždami namo dalinomės įspūdžiais ir padarėm tik vieną išvadą, kad tokios literatūros pamokos ne tik labai įdomios, bet ir labai prasmingos, kad tokių pamokų reikia daugiau. Ačiū mūsų mokytojoms, kurios suorganizavo puikią išvyką, ji buvo ne tik įdomi, bet ir naudinga mums, abiturientams.

IV kl. mokinė Silvija Paužaitė
Nuotrauka Danieliaus Aldakausko, IV kl. mokinio