Prasminga mokslų metų pradžia

Mokslo metų pradžia visada reikalauja susikaupimo ir kruopštaus pasirengimo darbui. Šiam rugsėjui ruošdamasis gimnazijos pedagogų kolektyvas ne tik nagrinėjo švietimo dokumentus, svarstė įvairius su ugdymu susijusius klausimus, bet ir turėjo puikią galimybę pasidžiaugti savo mokinių kūrybingumu – aplankė parodą „…po grindim“, surengtą gimnazistų Arno Rasimavičiaus, Karolio Pūko, Danieliaus Aldakausko ir Nojaus Kandroto, sujungusią vaizduojamąjį meną su muzika, surengtą Prienų kultūros ir laisvalaikio centre, suteikusiame netradicinę erdvę ekspozicijai – rūsį. Tiesa, negalėjom nesistebėti jaunuolių kantrybe, užsispyrimu, darbštumu, nes jie pasitelkę draugų komandą sugebėjo  500 kvadratinių metrų rūsį paversti ekspozicijų erdve. Klausydami Danieliaus, veiojančio mus, mokytojus, po ekspoziciją, žavėjomės savo mokinių dvasios turtingumu, gebėjimu  matyti pasaulio įvairumą ir žmogaus sudėtingumą, kurti savo pasaulį ir perteikti jį mums, galimybe pažvelgti į savo gelmes, į savo rūsį, gal net atrasti save… Nuostabiausia, kad  atradom savo mokinius kitokius, kad jaunų žmonių kūryba, entuziazmas, požiūris į pasaulį pakylėjo nuo kasdienės buities, privertė susimąstyti apie būties prasmingumą. Dėkodami už specialiai mokytojams organizuotą parodos pristatymą, linkim jauniesiems kūrėjams kuo didžiausios kūrybinės sėkmės ir tikim, kad ši paroda taps impulsu tolesnei kūrybai, didelio kūrybinio kelio pradžia.

R. Pūrienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja