Šioje šalyje nėra vietos šešėliui

Prienų „Žiburio“ gimnazijos ekonomikos mokytoja Laima Raudonikienė aktyviai skleidžia akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ žinutę bei kviečia prie jos prisijungti ir mus, gimnazistus, mokytojus, administraciją. Gegužės 27 dieną mokiniams vyko netradicinė ekonomikos pamoka. Ji sukurta bei skirta visų Lietuvos mokyklų moksleivių švietimui apie šešėlį ekonomikoje ir kasdienybėje. Jos metu mokiniai susipažino su šešėline ekonomika bei jos galima žala ne tik kiekvienam žmogui, bet ir valstybei. Pamokos metu diskusija vyko apie tai, kas aktualu kiekvienam dirbančiam – nelegalaus darbo daromą žalą, sutarčių svarbą, mokesčių nemokėjimą, bei gebėjimą atpažinti šešėlį įvairiose gyvenimo situacijose. Pagal sukurtas ir aprašytas istorijas, aplinkybes įvairiuose darbo sektoriuose gimnazistai turėjo galimybę surasti bei įvardinti „šešėlio užpultos“ ekonomikos reiškinius bei sužinoti būdus, kaip prisidėti prie šešėlio mažinimo. Gimnazijos mokytojų, kurie taip pat buvo įtraukti į šią akciją, mintys:

Ačiū už pamoką – praprusau 🙂 Gera galimybė išlipti iš savo puodo ir pavirti kitų sultyse.
Geras filmukas, prisijuokiau. Čia ne tik apie mokesčius, bet ir apie mus, tėvus.

Įdomi pamoka !!!

Austėja Suchockaitė, II a kl. mokinė