Pirmieji savarankiško gyvenimo žingsniai

„Jei nekontroliuojate savo pinigų, pinigai kontroliuoja jus,“ – šiais žodžiais prasidėjo SEB banko atstovo Dariaus Lynyko informatyvi paskaita Prienų „Žiburio“ gimnazijos antrokams. Pažinties su finansiniu raštingumu pamokos, koordinuojamos ekonomikos mokytojos Laimos Raudonikienės, pamažu tampa tradicija. Šio nuotolinio susitikimo tema – „Pirmieji savarankiško gyvenimo žingsniai“. Darius Lynykas akcentavo, jog svarbu atrasti ir daryti tai, ką mėgstame labiausiai. Taip pat supažindino su biudžeto planavimo ypatumais, žinių apie taupymą stokos padariniais, išnykusiomis bei ateities tendencijas atitinkančiomis profesijomis. Gimnazistai atliko kelis testus, kurie padėjo pažinti save, įvertinti turimas finansinio raštingumo žinias ir rasti sąsają su artima ateitimi – karjera ir jos planavimu. Paskaitos metu paaiškėjo, jog daugelį gimnazistų taupymo link pastūmėjo karantino sąlygos, o kai kuriuos apie taupymą bei pirmuosius savarankiško gyvenimo žingsnius susimąstyti paskatino būtent ši paskaita.

Austėja Suchockaitė, II a kl. mokinė