Įspūdžiai po anglų kalbos respublikinės olimpiados

Šiemet respublikinė anglų kalbos olimpiada vyko netradiciniu būdu Zoom aplinkoje. Dalyvavo beveik šimtas mokinių iš visos respublikos.

Renginys prasidėjo organizatorių pasveikinimu ir nuraminimu, kad svarbiausias olimpiados tikslas – linksmintis. Pirmoji užduotis – rašymas, pažiūrėję trumpą interviu, svarstėme „Pasaulinės maisto programos“ tema. Kalbėjimo užduotyje aptarėme asmenybes, kuriomis žavimės, nes jos rizikavo savo gyvybėmis dėl kilnaus tikslo. Olimpiadoje dalyvavau vedamas azarto ir noro pasilyginti su geriausiai angliškai kalbančiais mokiniais. Rašymo užduotis sekėsi puikiai, žodžiai ir frazės, atrodo, pasipylė lyg iš gausybės rago. Kalbėjimas sekėsi šiek tiek prasčiau, buvau nustebintas savo oponento žodyno ir nepriekaištingo akcento, žinoma, pasisakiau ir aš, tačiau filosofiniai klausimai apie mažumų teises tarpukariu išmušė iš vėžių. Pripažinsiu, pasibaigus olimpiadai, tai sukėlė šypseną, juk ir kalbėtis teko su olimpiados antros vietos laimėtoju. Tačiau galutiniu rezultatu kartu su mokytoja V.Gustaityte esame labai patenkinti.

Manau, svarbu paminėti, kad prizines vietas užėmė ne garsiosios mokyklos, o mokiniai iš Šiaulių, Kazlų Rūdos, Trakų, Kauno rajono. Galiu tik pridurti, kad siekiant būti su geriausiais reikia įdėti daug darbo ir turėti entuziastingą mokytoją greta.

Arnas Rasimavičius, III b kl. mokinys