„Mokytojo dienos regata Mero taurei laimėti 2020“ startavo jau tryliktą kartą

Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vykdomas projektas „Sportuokime su džiaugsmu – gyvenkime sveikai“, kurį bendrai finansuoja Sporto rėmimo fondas (SRFL Nr. SRF-FAV-2020-1-0184). Rugsėjo – spalio mėnesiais daugiau kaip 300 mokinių, tėvų, mokytojų ir bendruomenės narių mokėsi irkluoti vikingų laivais, gerino savo sveikatą, buvo fiziškai aktyvūs.

Šį aktyvų ir entuziazmo kupiną pasiruošimą praėjusį šeštadienį vainikavo jau tradicine tapusi „Mokytojo dienos regata Mero taurei laimėti“. Regatoje dalyvavo Prienų „Žiburio“ gimnazijos bendruomenė – mokiniai, tėvai, mokytojai, „Revuonos“, Išlaužo , Pakuonio pagrindinių mokyklų, Veiverių T. Žilinsko gimnazijos mokinių komandos, Prienų „Žiburio“ gimnazijos Alumnų komanda. Kaip ir kasmet, renginyje dalyvavo daug garbių svečių – Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Prienų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, Prienų rajono savivaldybės Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Lietuvos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas.

Šiais metais dėl Mero taurės vikingų laivais varžėsi net 18 komandų. Didžiąją taurę iškovojo „Žiburio“ gimnazijos ketvirtokų jungtinė komanda, antrąją vietą – „Žiburio“ alumnai, trečią – II a klasės komanda. Antros ir trečios vietos laimėtojai buvo apdovanoti taurėmis, atminimo medaliais, šakočiais, diplomais. Visiems regatos dalyviams įteikti padėkos raštai, atminimo medaliai bei saldieji prizai. Dar vienoje įskaitoje – „Žiburio“ gimnazijos taurei laimėti – varžėsi tik iš vienos klasės į valtį sėdę mokiniai. Šioje grupėje geriausiai sekėsi II a klasės komandai, antrąją užėmė I c klasė, treti – III c klasės mokiniai. Komandos prizininkės buvo apdovanotos taurėmis.

Ši regata ypač nudžiugino tuo, kad joje dalyvavo ne tik „Žiburio“ gimnazijos mokiniai, mokytojai, bet ir tėvai, kurie noriai treniravosi vakarais ir rungtyniaudami įrodė savo pranašumą. Smagu buvo matyti, kaip noriai į treniruotes rinkosi ne tik žiburiečiai, bet ir Išlaužo, Pakuonio, „Revuonos“ pagrindinių mokyklų komandos.

Renginio dalyviai varžėsi ne tik irkluodami vikingų laivais, bet ir bandė jėgas žolės slidžių varžybose, kur geriausiai sekėsi III c klasės komandai, antrąją vietą iškovojo – Veiverių T. Žilinsko gimnazijos mokiniai, trečiąją – mišri I a ir b komanda. Virvės traukimo varžybose geriausiai sekėsi antrokų komandai, jie net įveikė alumnus, trečiąją vietą iškovojo pirmokų komanda. Mini golfo varžybose merginų grupėje nugalėjo Adriana Milerytė, antrąją vietą užėmė Gabija Filipp. Vaikinų grupėje geriausią rezultatą parodė Emilis Vaitauskas, antrąją vietą iškovojo Justas Nickus, trečiąją – Tadas Vaitkevičius.

Renginio metu vyko ne tik varžybos, liaudies šokių ir dainų visus mokė gimnazijos prezidentas Andrius Grumadas, klausytis Nojaus Kondroto, Emos Kleinauskaitės, Vytautės Radzevičiūtės, Gabijos Stankevičiūtės atliekamų dainų.

Renginio dalyvius Arūnas Vaidogas tradiciškai vaišino koše ir arbata. Tėvų Tarybos, kuriai vadovauja TT pirmininkas Rimtautas Kuzmickas, nariai išvirė fantastiškai skanios žuvienės, paruošė gardžių vaišių stalą. O Prienų rajono visuomenės sveikatos biuro palapinėje visi galėjo pasitikrinti savo žinias apie sveikatą.

Norime padėkoti projekto partneriams UAB „Birštono Nemunas“, Prienų rajono savivaldybės Visuomenės Sveikatos biurui, Prienų rajono savivaldybės administracijai, VšĮ „Krašto vitrina“, projekto rėmėjams: mūsų gimnazijos alumnams Nagliui Jaruševičiui, UAB „Rūdupis“, ir Raimondui Šlepečiui. Ačiū Prienų kultūros centrui už renginio įgarsinimą, Prienų butų ūkiui – už aplinkos paruošimą, dėkojame mokytojams, ruošusiems komandas, vedusiems netradicines rungtis, vairavusiems valtis, gimnazijos mokinių tėvams, savanoriams, gimnazijos Seimui ir jo prezidentui Andriui, gimnazijos administracijai ir pagalbiniam personalui. Ačiū visiems už dalyvavimą.

Tai, kas vyko, tik projekto pradžia. Jau lapkričio mėnesį pradėsime treniruotis concept -2 treniruokliais, o sausio pabaigoje komandinės concept – 2 varžybos.
Visiems – gerų startų ir stiprios sveikatos!

Dalia Šklėriūtė, fizinio ugdymo mokytoja ekspertė, projekto vadovė
Nuotraukos Gabijos Kuzmickaitės, II d kl.mok.