In memoriam Angelė Bajoraitė – Sviežauskienė

Mirties nėra: tik vėjo verksmas
Vidur paklydusių laukų, tik debesų
Didžiulės minkštos lūšenos, tik sutemų
Žolėj pavargę žingsniai,
Tik motinos nakties ranka ant geliančios kaktos,
Tik nuojauta, kad vienąsyk pavasarį
Išdygs iš delno pienė, saulėtai sužvilgus.
(J.Degutytė)

Spalio 6 dieną Anapilin išėjo buvusi Prienų I-osios vidurinės mokyklos matematikos mokytoja Angelė Bajoraitė – Sviežauskienė.
Angelė Sviežauskienė gimė 1930 metais balandžio 28 d. Prienų raj., Jiezno valsčiuje, Benčiakiemio kaime. Tėvai turėjo 20 ha žemės. Šeimoje gimė 12 vaikų, užaugo penkios dukros ir keturi sūnus.
Po trijų brolių mirties Angelė liko šeimoje vyriausia. Pradinę mokyklą lankė Kisieliškių kaime, vidurinę pradėjo lankyti Kaune, bet vėliau persikėlė į Prienus. Kai Jiezne buvo atidaryta vidurinė mokykla, joje mokėsi ir 1950 metais baigusi pradėjo dirbti Radomislio pradinėje mokykloje. Po metų perėjo į Kašonių aštuonmetę. Čia darbavosi septynerius metus. 1955 metais ištekėjo. 1960 metais persikėlė gyventi į Jiezną, kur dirbo vakarinėje mokykloje ir neakivaizdiniu būdu studijavo matematiką. Prienuose pradėjo dirbti nuo 1963 metų ir dirbo iki pensijos (1985 m), išleido penkias abiturientų laidas.
Mokytoja Angelė puikiai pritapo mūsų kolektyve. Bendraudama su kolegomis ji žavėjo ne tik puikiu dalyko išmanymu, stropumu, pareigingumu, bet ir nuoširdumu, reiklumu sau ir mokiniams. Bendradarbių buvo mylima už giedrą nuotaiką, kurią nuolat skleisdavo aplinkiniams, gyvenimo džiaugsmą, išmintį, mokėjimą užjausti, patarti, pagelbėti. Mėgo dainuoti, dalyvavo mokytojų chore.
Mūsų – buvusių mokinių ir kolegų – atmintyje visada išliks taurios, šviesios, pareigingos ir savo darbui atsidavusios mokytojos Angelės Sviežauskienės asmenybė.

„Žiburio“ gimnazijos bendruomenė