„Žiburio“ gimnazijoje istorinė atmintis gyva

Rugsėjo 11 dieną Prienų „Žiburio“ gimnazijos kieme iškilmingai atidengta Atminimo lenta Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokiniams ir mokytojams, rezistentams ir tremtiniams, žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę. Šimtametė gimnazija niekada nestovėjo istorijos šalikelėje, jos mokytojai ir mokiniai savo gyvybėmis sumokėjo už laisvę. Iškilmingoje ceremonijoje buvo prisiminti žuvusieji, perskaityta keturiasdešimties žiburiečių vardai, pavardės, slapyvardžiai, dalyvavo daug garbių svečių – atminimo įamžinimo idėjos sumanytojas, buvęs mokyklos fizikos mokytojas, Prienų rajono savivaldybės tarybos narys A. Narvydas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius prof. Dr. A. Jakubauskas, Memorialinio meno ir ekspertizės skyriaus vyriausiasis architektas A. Vyšniūnas, Memorialinio departamento vyriausioji istorikė D. Urbonienė, Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, Prienų r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas R. Zailskas, Prienų r. savivaldybės tarybos narė R. Keturakienė. Gimnazijos direktorė I. Kačiniauskienė, dėkodama visiems, kurie prisidėjo prie puikios iniciatyvos, akcentavo istorijos svarbą dabarčiai. Atminimo lentą pašventino Prienų parapijos klebonas V. Labašauskas. Renginį vainikavo žuvusiems už Lietuvos laisvę žiburiečiams skirtos Šaulių sąjungos salvės.

Gimnazijos organizuotą renginį vedė direktorės pavaduotoja L. Malinauskienė, partizanų dainas dainavo muzikos mokytoja R. Ruočkienė ir istorijos mokytoja V. Juodsnukienė, parinkusi istorinę medžiagą apie žuvusius žiburiečius, skaitovus parengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja R. Pūrienė.

E.Martusevičiūtė, IId kl.mok.
Nuotraukos G.Kuzmickaitės, IId kl.mok.