Prienų „Žiburio“ gimnazijos abiturientė – nacionalinio ES jaunųjų mokslininkų konkurso prizininkė

Gegužės 21 d. Prienų „Žiburio“ gimnazijos IVa klasės mokinė Paulina Mozūraitė dalyvavo baigiamajame kasmetinio tarptautinio ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape. Mokinė nuotoliniu būdu pristatė savo biologijos tiriamąjį darbą „Sėjamosios petražolės (Petroselinum crispum) cheminės sudėties kitimas paveikus valgomojo svogūno (Allium cepa) ekstraktu“ (darbo vadovė Rasa Kučinskienė), kuriame atskleidė petražolių netradicinį panaudojimą kuriant natūralų burnos gaiviklį. Gegužės 25 d. renginio uždarymo ceremonijoje organizatoriams pranešus rezultatus paaiškėjo, jog mūsų gimnazijos mokinė užėmė prizinę trečiąją vietą. „Pirmą kartą dariau tokio rimtumo mokslinį tyrimą, tad išmokau daugybės naujų dalykų. Esu tikra, jog ši įdomi ir naudinga patirtis man pravers tolimesniame gyvenime, nes ateitį žadu sieti su gamtos mokslais. Labai skatinu visus ieškoti savo kelio ir dalyvauti įvairiuose konkursuose – esu tikra, jog kiekviena patirtis padės atrasti nuoširdžiai jums įdomius dalykus,“ – atsiliepia Paulina.

Džiaugiamės pasiektais rezultatais ir linkime sėkmės!

Biologijos mokytoja metodininkė Rasa Kučinskienė
Nuotrauka iš asmeninio albumo