SMK – Prienų „Žiburio“ gimnazijoje

Trečiadienį, vasario 5 d., etikos ir psichologijos grupes lankantys trečiokai susitiko su Socialinių mokslų kolegijos atstovėmis. Tai buvo puiki galimybė sužinoti apie studijų programas ir padiskutuoti su studentėmis. Socialinių mokslų kolegija, anot pašnekovių, yra didžiausia Lietuvoje nevalstybinė aukštoji mokykla, veikianti nuo 1994 metų. Įsikūrusi Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kolegija siūlo platų studijų programų pasirinkimą informatikos, sveikatos, menų, verslo ir viešosios vadybos, teisės, socialinių mokslų studijų krypčių grupėse.

Į studentės Gabrielės klausimą „Kuo kolegija skiriasi nuo universiteto?“ mokiniai, nors ir nedrąsiai, tačiau skirtumus išvardino: kolegijoje mokslas trunka trejus metus, studijos grįstos praktiniais įgūdžiais ir mokslo inovacijomis, greitesnė adaptacija darbo rinkoje. Universitetinių studijų paskirtis – rengti mokslininkus, tyrėjus, studijos orientuotos į mokslo žinių kūrimą, be to, mokytis reikia ketverius metus. Viešnios sulaukė ir klausimo, kuo ypatinga ir patraukli Socialinių mokslų kolegija. Atsakymas buvo įtikinantis, nes kolegijoje vystomas alternatyvus mokslo modelis, derinantis praktinių ir teorinių žinių suteikimą su individualumo svarba, nuolatine asmenybės raida bei saviugda.

Studentės ne tik pasidalijo studijų patirtimi, bet mokinius pakvietė prisijungti prie SMK internetinio puslapio žaisti žaidimą „Atrask save“. Tai keturių žingsnių žaidimas, kaip išsirinkti tinkamą studijų programą. Gauti testo atsakymai vienus nustebino, o kiti mokiniai linksmai pasijuokė.

Mokiniai buvo pakviesti į Socialinių mokslų kolegijos organizuojamą kasmetinį jaunimo festivalį „VIBELIFT“. Organizatorių nuomone, Atominis “VIBELIFT 2020” festivalis padės Tau išmokti gyvenimo dėsnių fiziką ir sukurti savo ISTORIJĄ!

Ugdymo karjerai organizatorė psichologė Janina Kuncienė