Olimpinės kartos mokymai

Sausio 31 – vasario 2 dienomis Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokiniai Miglė Kalinauskaitė, Dija Revinskaitė, Gerda Minajevaitė, Karolis Pūkas, Adas Radzevičius bei kūno kultūros mokytoja Dalia Šklėriūtė dalyvavo jau šeštą kartą vykstančiuose Olimpinės kartos mokymuose, Lietuvos mokyklų žaidynių finaluose bei Žiemos festivalyje Druskininkuose. Moksleiviai mokėsi planuoti sporto renginius, fotografuoti, filmuoti, imti interviu, o pedagogai gilinosi į olimpinių vertybių ir bendruomeniškumo naudą mokykloje, Miglė ir Gerda dalyvavo komunikacijos mokymuose.

Pirmąją mokymų dieną filmuoti bei imti interviu mokėmės iš vieni kitų, kitą dieną įgytas žinias turėjome pritaikyti Žiemos festivalio metu. Gavome užduotis padaryti keletą profesionalių nuotraukų, sukurti Instragram‘ui skirtus video ir ,svarbiausia, – paimti interviu. Mūsų komandai nusišypsojo sėkmė dirbti su Lietuvos mokyklų žaidynių TV komanda,  interviu teko imti ne tik iš renginio dalyvių, bet ir iš olimpietės A. Palšytės, Švietimo, mokslo ir sporto ministro A. Monkevičiaus, Olimpinio komiteto prezidentės D. Gudzenevičiūtės. Renginių organizavimo mokymuose dalyvavę Adas, Karolis ir Dija pirmą dieną dalyvavo kūrybiškumą ugdančiose veiklose, diskutavo apie renginių organizavimo ypatumus, sunkumus, jų sprendimo būdus. Trečią dieną aptarėm darbus bei susitarėm dėl tolesnio bendradarbiavimo.

Mokymų ir festivalio metu įgijome daug naudingų žinių bei užmezgėme naujų draugysčių ne tik su mokymų dalyviais, bet ir su vienos ar kitos srities profesionalais, todėl patirtis buvo ne tik smagi, bet ir naudinga.

Gerda Minajevaitė, IV c kl mok.