Dalinkimės gerumu

Gruodžio 18 d., vyko integruota psichologijos ir neformalaus ugdymo „Bendrauju be baimės“ pamoka. Integruotos pamokos tikslas pasidalinti gerumu ir išsiaiškinti, kokių yra būdų savęs pažinimo. Susirinkusieji pirmų, antrų ir trečių gimnazijos klasių mokiniai pamokos pradžioje dar jautėsi nedrąsiai, droviai sakė savo vardus ir įvardino, kaip jaučiasi. Tačiau bendras darbas grupelėse sumažino mokinių emocinį atstumą. Mokiniai suprato, kaip svarbu pažinti šalia esantį, mokyklos koridoriuose sutiktą bendruomenės narį, ir žinoti, kad jis įdomus ir geras žmogus. Mokiniai įsiminė vardus ir rašė linkėjimus vieni kitiems, labai taikliai priskirdami pamokos dalyviui ant eglutės prisegtus teisingus žodžius. Nirelė (III b kl.) sako, kad gerumu dalinimasis yra svarbus tuo, jog tu gali pradžiuginti kitą žmogų savo gerumu. Yra daug žmonių, kuriems galbūt nesiseka arba turi kokių problemų, bet geras žodis, geras veiksmas gali pradžiuginti kiekvieno dieną. Į klausimą, kodėl verta dalintis gerumu, I a gimnazijos klasės mokiniai neabejodami atsakė, jog tada gerai jaučiasi gerumu besidalinantis ir jį priimantis žmogus. Panašią dalijimosi gerumu prasmę įžvelgė ir trečiokės Greta (III b kl.), Goda (III d kl.) ir Reda (III d kl.) – praskaidrina nuotaiką, suteikia malonų jausmą, geras emocijas, pyktį gali pakeisti į norą bendrauti, norą veikti.

Humanistinės – egzistencinės krypties požiūriu, žmonės iš esmės yra geri ir pajėgia tobulėti. Taigi, palankumas sau ir kitiems lemia kiekvieno sėkmę. Išdrįskime dalintis gerumu tikėdami kitais, taip stiprinsime gėrį savyje ir augsime geresni.

Psichologė Janina Kuncienė