Gimnazijos antrokai dalyvavo tradicinėje viktorinoje Lietuvos Respublikos Seime

Gruodžio 4 dieną mūsų gimnazijos komanda – Karolina Maskvytytė, Andrius Grumadas, Nojus Kondrotas ir Arnas Rasimavičius – vyko į Lietuvos Respublikos Seimą. Čia kartu su dar 23 Lietuvos mokyklų komandomis, dalyvavo viktorinoje „Teisė ir pareiga: Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai 1920–1940 m.“. Viktorina skirta artėjantiems jubiliejams: Steigiamojo Seimo ir Lietuvos Respublikos 100-mečiui ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Jos tikslas – atskleisti Pirmosios Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų reikšmę ir palyginti juos su 1990 m. vasario–balandžio mėn. vykusiais demokratiniais rinkimais.

Komandų dalyviai atliko įvairias užduotis: atsakinėjo į klausimus, sprendė testus, nagrinėjo istorinius šaltinius. Mūsų gimnazistai tikrai labai šauniai atliko ir kūrybinę užduotį: paruošė ir sakė agitacinę kalbą 1926 m. Seimo rinkimuose.

Įspūdžiai po viktorinos – puikūs. Mokiniams patiko renginio atmosfera, įdomiai „sukonstruoti” klausimai, kitoks žvilgsnis į Lietuvos istoriją. Visos komandos ir komandų dalyviai buvo pagerbti ir apdovanoti atminimo dovanomis.

Nuoširdžiai dėkojame Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėjai ir viktorinos iniciatorei Angonitai Rupšytei. Viktorinas Seimo kanceliarija organizuoja jau nebe pirmi metai ir Prienų gimnazistai visada maloniai sutinkami. Žinoma, viktorinai reikia ruošti ir ruoštis. Tačiau gavus tokį laišką – kvietimą nedalyvauti tiesiog negali:

„Nuoširdų ačiū tariu Jums už Jūsų nuoširdumą ir ypač pasiaukojamą darbą mokant jaunimą istorijos, už renginius puoselėjant istorinę atmintį, už jos sklaidą. Jūsų dėka jaunimas keičiasi, nes Jūs sužadinat mąstymą, domėjimąsi Lietuvos garbinga istorija.(…) Kai tiek laiko bendrauji, labai malonu asmeniškai Jums rašyti ir pakviesti Jūsų gimnazijos komandą dalyvauti šioje viktorinoje. Būtų džiugu Jus, Jūsų gimnazijos komandą pamatyti ir pasidžiaugti, kad tradicija išlieka, nes, kaip sakoma, tradicijas reikia saugoti ir išlaikyti“.

Istorijos mokytoja Vilija Juodsnukienė

Apie viktoriną galite pažiūrėti: