Tarptautinė rusų kalbos konferencija

Lapkričio 21 d. mūsų gimnazijoje vyko jau tradicine tapusi tarptautinė rusų kalbos mokslinė – praktinė konferencija, šiais metais konferencijos tema «A.S. Puškinas: gyvenimas ir kūryba» .Visus, atvykusius į šią, jau devintą kartą organizuojamą, konferenciją, pasveikino Prienų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Renata Pavlavičienė.

Konferencijos metu buvo pristatyta 10 pranešimų, kuriuos skaitė mokiniai iš Prienų ,,Žiburio“gimnazijos, Kauno A. Puškino gimnazijos ir jos Pagrindinio ugdymo skyriaus, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos. Sankt-Peterburgo mokyklos (Rusija) mokiniai nuotoliniu būdu pristatė originalią video medžiagą apie A. Puškino gyvenimą. Pranešimai konferencijoje buvo skaitomi rusų ir lietuvių kalbomis. Konferencijos metu skambėjo garsiausių rusų kompozitorių klasikinė muzika, Kauno A. Puškino gimnazijos mokiniai su mokytoja Marina Soboleva atliko A. Puškino romansus. Visų konferencijos dalyvių pranešimai ir kūrybiniai darbai buvo ne tik įdomūs, bet profesionaliai parengti, konferencijos dalyviai pademonstravo puikų rusų kalbos mokėjimą. Smagu pripažinti, kad ir „Žiburio“ gimnazistai ne tik puikiai parengė pranešimus, bet raiškiai deklamavo A. Puškino eiles.

„Ši konferencija buvo labai įdomi, išgirdome daugybę įdomių faktų apie A.S. Puškino gyvenimą ir jo ryšius su Lietuva. Sužavėjo nuostabi muzika ir dainos“, – dalijosi įspūdžiais konferencijos klausytojai ir dalyviai.

Konferencijos pabaigoje visi dalyviai buvo pakviesti bendrai nuotraukai.

N.Sogačiova, rusų kalbos mokytoja
Nuotraukos P.Virbšaitės, IIkl. mok.