Projektinis susitikimas Italijoje

Lapkričio 11- 16 dienomis mūsų mokyklos komanda, kurią sudarė gimnazistės Gabija Kuncaitė, Ieva Stankevičiūtė, Auksė Bartuškaitė, Ignas Malinauskas, direktorė Irma Kačinauskienė, mokytoja Ilona Rasimavičienė, dalyvavo Erasmus+ projekte „HELP: Handicap for Education and Learning Progress“ („PAGALBA: specialiųjų ugdymosi poreikių vaikų integracija švietimo ir mokymosi pažangai“) Cittanovos mieste, Italijoje. Tai trečiasis projekto susitikimas, pirmieji du vyko Prancūzijoje ir Bulgarijoje, kur taip pat dalyvavo mūsų mokyklos komandos.

Projekto dalyviai pristatinėjo savo įžvalgas apie specialiųjų ugdymosi poreikių vaikus  ir jų mokymą(si) savo mokyklose ir šalyse, klausėsi paskaitos „Neįgalumas ir integracija Italijos mokyklose“ („Disability and Integration in Italian schools“), kurią vedė profesorius psichologas Alessandro Petronio, visos komandos dirbo grupėse, atsakinėjo į profesoriaus pateiktus klausimus, pristatė savo nuomonę.

Rosarno mieste Meno terapijos centre (Art Therapy Centre) aplankėme ir stebėjome meno terapijos užsiėmimą neįgaliems ir specialiųjų poreikių vaikams, taip pat lankėmės Polistenos miesto „Arcobaleno“ įstaigoje, kurioje savanoriai vykdo įvairias veiklas kartu su neįgaliaisiais žmonėmis.

Projekto dalyviai ne tik buvo supažindinti su Kalabrijos regiono kultūrinėmis, meninėmis vertybėmis, bet ir mokėsi folklorinių šokiais, žavėjosi gamtovaizdžiais, aplankė Locri archeologijos muziejų, Magna Graecia Nacionalinį muziejų, žinomiausias ir seniausias šio krašto katedras.

Ketvirtasis, baigiamasis, projekto dalyvių susitikimas įvyks mūsų mokykloje pavasarį, kovo 30 d. – balandžio 4 d.

Ilona Rasimavičienė, dailės mokytoja metodininkė
Nuotraukos iš asmeninių archyvų