Vėl krikštynos!

Spalio 24-ąją Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vyko tradicinės, GMS organizuojamos pirmokų krikštynos. Šiais metais pirmokai buvo pakviesti prisijungti prie „Žiburio“„sektos“. Pavakare, 18 valandą,  gimnazijos kieme jaunuosius mokinius sutikto  bauginančiai atrodantys  „sektos“ nariai. Darniai apibėgę ratą aplink gimnaziją, pirmokai buvo nuvesti į rūsį, kuriame ir prasidėjo „krikšto apeigos“.

Pirmiausia jie buvo suskirstyti į grupes ir palydėti į keturis išbandymų kabinetus. Pirmajame kabinete buvo tikrinamos pirmokų  žinios apie gimnaziją, čia jie  įsipareigojo laikytis gimnazijos taisyklių– dešimties įsakymų. Kitame kabinete buvo tikrinamos naujokų fizinės galimybės – lankstumas, mokinių sveikata. Toliau laukė pojūčių išbandymas- savo sumanumą pirmokai „pasimatavo” liesdami rankomis įvairius nemalonius produktus. Galiausiai buvo tikrinamas pastabumas ir loginis mąstymas pabėgimo kambaryje, kuriame mokiniai turėjo atlikti užduotis, kad gautų raktą ir galėtų išeiti iš kabineto.

Krikštynas vainikavo Krikšto liudijimų, kurie patvirtino pirmokų prisijungimą prie „Žiburio” sektos ir tapimą tikrais žiburiečiais, įteikimas Aktų salėje. Liudijimus naujieji žiburiečiai priėmė nusiplovę rankas vandeniu iš švento ąsočio, kad naują savo brandos  etapą gimnazijoje pradėtų švariomis rankomis ir švaria siela. Pirmokus pasveikino GMS prezidentas Andrius Grumadas.

Atėnė Burbulevičiūtė, GMS atstovė spaudai