Tarptautinio projekto „Energijos santarvė ir klimatas“ koordinatorių susitikimas Italijoje

Spalio 7-11 dienomis lankėmės E. Amaldi licėjuje, Italijoje, Bitetto mieste, Erasmus+ KA 2 projekto „Energijos santarvė ir klimatas“ koordinatorių susitikime. Susitikime taip pat dalyvavo Prancūzijos, Ispanijos bei Graikijos mokyklų atstovai.
Susitikimo metu aptarėme tolesnes projekto veiklas, klausėmės pranešimo apie CLIL (integruotas turinio ir kalbos mokymasis) metodo privalumus gamtos mokslų pamokose, vykstančiose užsienio kalba, dalyvavome seminare apie Etwinning platformos, užtikrinančios sklandų projekto partnerių bendravimą ir bendradarbiavimą, taikymą, su miesto mere bei kitais savivaldybės atstovais diskutavome apie projekto svarbą. Šiais metais Bitetto miestas vykdo projektą „Waste Free – Miestas be atliekų“; todėl merė pasidžiaugė, kad atliekų skaičius mieste sumažėjo iki 75 kg vienam gyventojui per metus, perdirbant daugiau kaip 80% atliekų. Taip pat apsilankėme ekologiškai tvariame ūkyje „Masseria del Duca“, kur gaminamas aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus, pieno produktai bei gaminama elektra ir biodujos, kurie ne tik užtikrina ūkio poreikius, bet tiekiami ir kitiems vartotojams.
Lankėmės Torre Guaceto saugomoje teritorijoje – valstybiniame gamtos draustinyje ir rezervate, kuris svarbus dėl ekologinių, augalijos, faunos, hidrogeomorfologinių ir natūralistinių-aplinkos savybių – jis yra ES programos „Natura 2000“ ir Italijos programos „Bioitaly“ dalis Apulijos regione.
Teko pabuvoti natūralioje – saugomoje druskų gavykloje „Le Saline”, kuri svarbi ir bioįvairovės požiūriu, druskos gamyba ir eksportu.
Smagu, jog teko ir pakeliauti – apsilankėme Bitonto, Alberobello, Bari bei Trani miestuose. Labai džiaugiamės, kad dalyvaujame projekte „Energijos santarvė ir klimatas“ bei galime savo veiklomis kartu su kitų mokyklų atstovais prisidėti prie ekologinių problemų sprendimo.

Rasa Kučinskienė ir Vilija Gustaitytė
Prienų „Žiburio“ gimnazijos biologijos ir anglų kalbos mokytojos metodininkės
Nuotraukos iš asmeninių archyvų