Kuo ypatinga ugniagesio gelbėtojo profesija?

Penktadienį, rugsėjo 27 d., Prienų „Žiburio“ gimnazijoje viešėjo Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantai. Svečiai, vienas jų buvęs gimnazijos mokinys, susirinkusiems papasakojo, kad šios profesijos žmonės turi būti drąsūs, geros sveikatos ir fizinio pasirengimo, pasiryžę padėti žmonėms, gebantys priimti sprendimus, prisitaikyti prie nuolat kintančių aplinkybių bei mokėti bendrauti su žmonėmis ekstremaliųjų situacijų metu.

Ugniagesio gelbėtojo profesijos galima išmokti tik vienoje Lietuvos mokyklų, kuri įsikūrusi Vilniuje, R. Jankausko g. 2. I – IV klasių mokiniai sužinojo, kad UGM mokymų centre galima įgyti plaukiko gelbėtojo, cheminių pavojų likvidavimo, aukštalipio gelbėtojo, naro (papildomi 2 sav. kursai) kvalifikacijas ir daug kitų kvalifikacijų jau dirbant ugniagesiu gelbėtoju. Kursantai pasidalijo savo patirtimi apie mokymąsi ir praktikos darbus, akcentavo, kad šios profesijos žmonių labai reikia. Susitikimo pabaigoje mokiniai matavosi ugniagesio aprangą, susipažino su įranga ir darbo priemonėmis.

Ugdymo karjerai organizatorė psichologė Janina Kuncienė