JUDUMO SAVAITĖ – „JUDĖK LINKSMAI“

Rugsėjo 19 dieną mūsų gimnazijoje vyko judumo diena. Per pirmąją ilgąją pertrauką su muzikos mokytoja Roma Ruočkiene ir jos choristais judėjome linksmai, vyko renginys „ŠOKIM ŠOKIM, LINKSMI BŪKIM“.
Mokytoja moksleiviams ir gimnazijos bendruomenei, skambant nuotaikingai muzikai, parodė, kad stiprinti savo kūną ir sveikatą bei emocinę pusiausvyrą galima kiekvieną dieną įvairiais smagiais, ritmingais judesiais – šokio žingsneliu.
Remiantis tyrimų HBSC, kuriuose dalyvauja 50 pasaulio šalių moksleiviai (Lietuvoje tyrimus atlieka LSMU) duomenimis, nustatyta, kad didelė dalis Lietuvos vaikų nepusryčiauja, mažai fiziškai aktyvūs, nepatenkinti savo kūnu, prasta burnos higiena. Nuo Avicenos ir Hipokrato laikų įrodyta, kad mūsų sveikatą labiausiai lemia gyvenimo būdas. Medicina, nors ir kokia būtų tobula , gali lemti mūsų sveikatą tik 10 proc.
Europos judumo savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šios judumo savaitės misija –gyventi sveikiau, siekiant ilgalaikio tikslo – užauginti sveiką žmogų.

Visuomenės sveikatos specialistė Zinaida Arlauskienė