Akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ kovoje su šešėliu kiekvieną ragina pradėti nuo savęs

Gegužės 20 d., pirmadienį, Lietuvoje nuvilnijo jau septintoji kasmetinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, kuria buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šešėlinės ekonomikos problemas.

Kodėl akcija yra tokia svarbi?
Ja norima priminti, kad nuslėpti ir į valstybės biudžetą nesumokėti mokesčiai lemia tai, jog piliečiams nesuteikiamos kokybiškesnės viešosios paslaugos, neišplėtojama infrastruktūra, mažiau užtikrinama socialinė piliečių gerovė.

Akcijos savaitę visoje Lietuvoje vyko renginiai ir susitikimai su vietos valdžios ir verslo atstovais, mokyklose apie šešėlinę ekonomiką buvo kalbamasi su moksleiviais. Valstybinė darbo inspekcija didžiuosiuose miestuose organizavo daugiau nei dešimt susitikimų ir konsultacijų jaunuoliams bei didžiausią dėmesį skyrė legalaus sezoninio darbo klausimams.

Prie šios akcijos prisidėjo ir Prienų „Žiburio“ gimnazijos antrokai su ekonomikos mokytoja Laima Raudonikiene. Siekdami skleisti žinią apie akciją „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ gegužės 23 dieną, ekonomikos pamokų metu, antrų klasių mokiniai kalbino miesto valdžios atstovus, miesto svečius, gyventojus, vietinius prekybininkus, įstaigų vadovus.

Antrokai tikrino žmonių žinias ir budrumą šia Lietuvai aktualia tema :
– Ar atsiskaitydami už prekes ir paslaugas visada gaunate fiskalinį čekį? Ir turguje, mugėje, grožio salone?
– Ar manote, kad surinkti mokesčiai iš šešėlio padėtų pakelti sveikatos apsaugos specialistų algas?
– Kaip yra panaudojami surinkti mokesčiai?
– Kur galite pranešti sužinoję apie nelegalų darbą arba neskaidrią veiklą?

Miglė Kalinauskaitė, IIb kl. mokinė