Festivalis – konkursas „Menas ir mada 2019“ „Šiuolaikinis madingo žmogaus įvaizdis“

Gegužės 16 d. „Žiburio“ gimnazijoje vyko rajoninis festivalis – konkursas „Menas ir mada 2019“ Šių metų tema- „Šiuolaikinis madingo žmogaus įvaizdis“. Dalyvavo 13 komandų iš Prienų „Žiburio“ gimnazijos, „Revuonos“ pagrindinės mokyklos, „Ąžuolo“ progimnazijos. Komandų dalyviai turėjo prisistatyti pagal konkurso temą ir atlikti penkias užduotis. Užduočių atlikimą vertino profesionali komisija: Arijus Jurevičius (VDA, fotografija ir medijų menas), Dominykas Baronas (VIKA, įvaizdžio dizainas), Kęstutis Lekeckas (KTU Dizaino centro docentas), Vladas Tranelis (Prienų meno mokyklos dailės mokytojas), komisijos pirmininkas Petras Kačiušis (Prienų „Žiburio“ gimnazijos vyr. technologijų mokytojas). Renginį papuošė trys puikios drabužių kolekcijos – vyriškų drabužių kolekcija „Refashioned“( autorius A.Rasimavičius), sukurta panaudojus buvusios Prienų „Nemuno“ pradinės mokyklos uniformas, kolekcija „Fabrikas“ (autorė I. Stankevičiūtė), atskleidusi svarbią šių dienų problemą – didelį šiukšlių kiekį gamtoje – ir svečių kolekcija „La silence“(autorius D. Aldakauskas, Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla).

Drabužių modelio kūrimo užduotį laimėjo komanda „NEVKA“(1 a kl. ), geriausiu modeliu išrinkta Noja Barštytė. Laimėtojams prizus įsteigė drabužių parduotuvė „Ups“ .„Gyvojo paveikslo“ kūrimo užduotį laimėjo komanda „ Aistros kalkuliatorius“ (1 b kl.), sukūrusi interpretaciją pagal P.Rubenso paveikslą „Paryžiaus teismas“, geriausiu dailininku išrinktas Arnas Rasimavičius. Šios užduoties laimėtojams prizus įsteigė Prienų „Žiburio“ gimnazija, UAB „Alvydo verslas“. Šukuosenos kūrimo užduotį laimėjo ir gražiausią barokinę šukuoseną sukūrė Prienų „ Ąžuolo“ komanda „7 spalvos“. Geriausiu šukuosenos modeliu išrinktas Kristijonas Raibužis. Užduoties laimėtojams prizus įsteigė „V“ grožio namai, kirpykla „Sruogelė“. Skulptūros kūrimo užduotį laimėjo komanda „Sparnai“ (II b kl.), geriausia skulptūra pripažinta „Milo Venera“, modelis Matas Utmanas (rėmėjai „Trintukas“, Prienų „Žiburio“ gimnazija). Geriausiu komandos lyderiu pripažintas Nojus Kochanauskas, prizą įsteigė „Prienų kompiuteriai“. Grand Prix ir „Tango“ picos įsteigtą prizą laimėjo komanda „Sparnai“ (II b kl.).

Renginio sumanytoja ir organizatorė dailės mokytoja metodininkė I. Rasimavičienė džiaugėsi puikiai pavykusiu renginiu, mokinių entuziazmu, idėjų išraiška, kūrybiškomis improvizacijomis. Renginį vedė Noja Petkevičiūtė ir Lukas Barkauskas.

Ilona Rasimavičienė, dailės mokytoja
Nuotraukos Gabijos Barštytės