Projekto HELP antrasis susitikimas Bulgarijoje

Balandžio 8 – 13 dienomis Prienų ,,Žiburio‘‘ gimnazijos mokiniai (Gustas Mickevičius, Joris Mitkevičius, Lukas Barkauskas, Gabija Janukėnaitė), lydimi mokytojų Jurgitos Barkauskienės ir Snieguolės Vanžodienės, viešėjo Bulgarijoje, kur vyko projekto HELP (HANDICAP FOR EDUCATION AND LEARNING PROGRESS) susitikimas. Tai jau antrasis šio projekto susitikimas, kuriame dalyvavo partneriai iš Prancūzijos, Bulgarijos, Italijos ir Lietuvos. Projekto tikslas – susipažinti su mokiniais, turinčiais mokymosi sunkumų, ir suprasti jų kasdienio gyvenimo iššūkius. Kelionės metu gimnazistai gavo puikią progą pažinti neįgaliųjų pasaulį iš arčiau, įgauti naujų žinių, pristatė savo surinktą medžiagą apie įvairias negalias. Juk pažinimas ir žinojimas pirmasis žingsnis tolerancijos ir supratimo link. Kelionės metu stebėjome mokinių, turinčių negalią, vaidinimus, aplankėme Kulos miestelio neįgaliųjų namus, mokytojai dalijosi patirtimi, kaip padėti mokiniams, turintiems ugdymosi sunkumų.
Gimnazistai gyveno Bulgarijos mokinių šeimose, todėl galėjo susirasti draugų, pažinti svetimą kultūrą. Be to, mums, lygumų krašto žmonėms, buvo įdomios ir net egzotiškos ekskursijos po Maguros uolą, Belogradicho akmenis.Kitas projekto HELP susitikimas Italijoje 2019 – ųjų m. rudenį. Važiuos kita mokinių ir mokytojų grupė, kuri toliau aiškinsis, kaip mokykloje palengvinti neįgaliųjų integraciją.

I kl. mokinė Gabija Janukėnaitė ir mokytoja S. Vanžodienė
Nuotraukos iš asmeninių archyvo