Eimantas Vaičiūnas respublikinės matematikos olimpiados dalyvis

Kovo 23–24 dienomis „Aitvaro“ gimnazijoje Klaipėdoje vyko 68-oji Lietuvos mokinių matematikos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo apie 130 mokinių iš Lietuvos. Respublikiniame etape Prienų rajonui atstovavo „Žiburio“ gimnazistas – II klasės mokinys Eimantas Vaičiūnas (mokytoja Aldona Ūsienė)
Olimpiados dalyviai keturis individualiai parinktus uždavinius išspręsti turėjo per 4 valandas. Po olimpiados visiems renginio dalyviams buvo organizuota ekskursija prie jūros.
Olimpiados organizatoriai: Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazija, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras.
Vertinimo komisijos nariai: prof. habil. dr. Artūras Dubickas, VU MIF Tikimybių teorijos ir skaičių teorijos katedros vedėjas; prof. dr. Giedrius Alkauskas, VU MIF profesorius; Daumilas Ardickas, Kembridžo universiteto absolventas; dr. Adomas Birštunas, VU MIF asistentas; Zigmas Bitinas, Oksfordo universiteto studentas; Mykolas Blažonis, Kembridžo universiteto absolventas; Vaidotas Juronis, Kembridžo ir VU MIF absolventas; doc. dr. Romualdas Kašuba, VU MIF docentas; prof. dr. Vytautas Kazakevičius, VU MIF profesorius; Aurimas Klimašauskas, Warwick’o universiteto studentas; Neringa Levinskaitė, Kembridžo universiteto studentė; Lukas Maciulevičius, VU MIF magistrantas (buvęs „Žiburio“ gimnazijos mokinys, 2014 m.abiturientas) habil. dr. Juozas Juvencijus Mačys, VU MIF afilijuotasis mokslininkas; doc. dr. Edmundas Mazėtis,VU MIF matematikos metodikos centro vadovas; Deividas Morkūnas, Kembridžo universiteto studentas; Greta Morkūnė, Kembridžo universiteto absolventė; dr. Aivaras Novikas, VU MIF asistentas; Jonas Pukšta, Kembridžo universiteto studentas; dr. Vytautas Stepas, VU MIF asistentas.
Olimpiadoje buvo laimėti penki aukso, aštuoni sidabro ir aštuoniolika bronzos medalių, pelnyti dešimt pagyrimo raštų bei dešimt Lietuvos mokinių matematikos olimpiados laureato vardų.

Aldona Ūsienė, matematikos mokytoja
Nuotraukos A .Ūsienės