Kūrybinės dirbtuvės gimnazistams

Kovo 28 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje vyko moksleiviams skirtas tradicinis kasmetis renginys „Kūrybinės dirbtuvės“, kuriame dalyvavo ir Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokiniai kartu su biologijos mokytoja Rasa Kučinskiene. „Kūrybinėse dirbtuvėse“ vyko ekspedicija su šalyje žinomu gamtininku Salemonu Paltanavičiumi, padedami VDU ŽŪA dėstytojų moksleiviai galėjo sukurti savo svajonių gėlyną bei bioverslo idėją. Taip pat jie sužinojo apie logistikos verslą, apsilankė medžioklėtyros, agrobiotechnologijų laboratorijose, akvakultūros centre, išgirdo apie atsinaujinančius išteklius ir žaliąją energetiką, augalinės ląstelės „nuotykius” mėgintuvėlyje bei bandė atsakyti į klausimus, ar suderinama sveika mityba su keksiukais, kaip suvaldyti vandenį, kaip gimsta kriptovaliutos… Kitaip tariant, visos VDU ŽŪA studijų programos buvo įvilktos į netikėtą rūbą.
Atskira programa pasiūlyta ir moksleivius atlydėjusiems pedagogams. doc. dr. Algirdas Amšiejus mokytojus kerėjo savo žiniomis apie bitininkystę bei sodininkystę, vaišindamas įvairių rūšių medumi. Apie tėvų pareigas su mokytojais kalbėjosi lektorius Albinas Pugevičius.
Renginio metu mokiniai galėjo iš arti „pačiupinėti“ modernias laboratorijas, atliko išmanias užduotis bei pajuto universitetinę atmosferą.
„Sužinojome apie agronomiją, grūdų auginimą. Būtų smagu tokios netradicinės pamokos dažniau“, teigė Atėnė
„Dalyvavome trumpoje ekspedicijoje su gamtininku Selemonu Paltanavičiumi, ėjome į miškelį. Čia gamtininkas mums papasakojo apie miško ekosistemą, apie augalus bei gyvūnus įdomių dalykų, susipažinome su invaziniu uosialapiu klevu. Sužinojome, kaip gamtininkai apsaugo pelėdų jauniklius nuo kiaunių, kurios juos labai medžioja.. Nepaisant išpurvintų batų su prikibusiais lapais, susitikimas su S. Paltanavičiumi buvo puiki patirtis ir įdomiai praleistas laikas“ su šypsena pasakojo Airida.

Rasa Kučinskienė, biologijos mokytoja