Išvyka į VDU mikrobiologijos laboratorijas

Šiais mokslo metais Prienų „Žiburio“ gimnazijos biologijos GMU programos moksleiviai atlieka mikrobiologinį tyrimą. Mėginiai buvo paimti iš skirtingų mokinių lankomų vietų ir pasėti sterilioje mitybinėje terpėje. Kovo 22 d. vykome į DVU ŽŪA mikrobiologijos katedros laboratoriją, kurioje savo išaugintus mikroorganizmus – bakterijas ir grybus tyrinėjome: atlikome morfologinius stebėjimus ir palyginimus, išsėjome pasirinktas bakterijų kolonijas selektyvioje terpėje, išgrynintas bakterijas dažėme Gramo metodu, gaminome mikropreparatus, juos stebėjome mikroskopu, kuris didino 1000 kartų. Taip pat apžiūrėjome laboratorijose naudojamą mikrobiologiniams tyrimams aparatūrą ir jos galimybes.
Džiaugiamės atliktu darbu, įgytomis naujomis žiniomis mikrobiologijos srityje bei dėkojame LAMMC filialo Žemdirbystės instituto JTC mikrobiologijos laboratorijos mokslo darbuotojai dr. Renatai Žvirdauskienei už suteiktas galimybes.

Rasa Kučinskienė, biologijos mokytoja metodininkė