Sofija ir Ugnė – Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados dalyvės

Kovo 8 – 9 dienomis Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje vyko jubiliejinė – dešimtoji – Lietuvos Respublikos lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams. Olimpiadoje dalyvavo pusantro šimto mokinių iš Lietuvos, taip pat Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, Rusijos ir Baltarusijos lietuviškų mokyklų. Džiaugiamės, kad jau kelinti metai Respublikiniame etape Prienų rajonui atstovauja mūsų gimnazijos mokiniai. Šiemet rajonui atstovavo dvi „Žiburio“ gimnazistės – antros klasės mokinė Sofija Volungevičiūtė (mokytoja Levutė Karčiauskienė) ir trečiokė Ugnė Orinaitė (mokytoja Rūta Pūrienė).
Lietuvių kalbos ir literatūros Lietuvos ir užsienio lietuviškųjų mokyklų olimpiadą organizuoja Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto mokslininkai bendradarbiaudami su Lietuvos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru : rengia olimpiados užduotis, vertina jų atlikimą ir išrenka olimpiados nugalėtojus. Vertinimo komisijos nariai yra Literatūros, kultūros ir vertimo tyrimų instituto mokslininkai doc. dr. Regimantas Tamošaitis, asist. dr. Neringa Klišienė, Baltijos kalbų ir kultūrų instituto doc. dr. Vytautas Rinkevičius, Taikomosios kalbotyros instituto doc. dr. Vilma Zubaitienė ir asist. dr. Erika Jasionytė – Mikučionienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai ekspertai, metodininkai.
Olimpiados atidarymo metu sveikinimo žodį tarė daug garbių svečių: Seimo nariai R. Miliūtė, P. Saudargas, Kauno valstybinio dramos teatro direktorius E. Stancikas, olimpiados vertinimo komisijos pirmininkė Dainora Pociūtė, Literatūros, kultūros ir vertimo tyrimų instituto profesorė.
Olimpiados metu dalyviai rašė esė bei atliko lietuvių kalbos ir literatūros užduotis, kurios reikalavo. žinių apie baltų gentis, lietuvių, prūsų tarmes, įvairius lietuvių ir užsienio autorius, jų kūrinius, žodžių darybą ir kirčiavimą ir kt. Neužmirštos olimpiados užduotyse ir sąsajos su Vilniaus universiteto įkūrimu, Vaižganto metais.
Padėkas bei medalius laureatams įteikė Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto viceministrė M. Bilotienė.

Ugnė Orinaitė, III kl.mok.
Nuotrauka iš asmeninio archyvo