Moksleivių kelionė į Izraelį

Vasario 11-18 dienomis 45 mokinių delegacija, surinkta iš šešių skirtingų Lietuvos savivaldybių, svečiavosi Izraelyje. Iš Prienų „Žiburio” gimnazijos buvo atrinkti šeši mokiniai – Povilas Damynas, Jaunius Dagilis, Andrėja Klimaitė, Goda Lukoševičiūtė, Paulina Mozūraitė, Sofija Volungevičiūtė. Moksleivių vizitą organizavo Izraelio ambasada Lietuvoje, kuri aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos savivaldybėmis, turinčiomis glaudžią praeitį su žydų istorija. Rengiamo projekto tikslas – bendraujant, pažįstant kitą kultūra, keliaujant, stebint supančią aplinką tiesti tiltus tarp Lietuvos ir Izraelio.
Kelionės metu moksleiviai aplankė daugybę įsimintinų vietų: modernųjį Tel Avivą, įspūdingą muziejų Jad Vašem, kuriame moksleiviai sužinojo begales vadovėliuose neaprašomos ir negirdėtos informacijos holokausto tema, aklųjų muziejų, suteikusį progą aklinoje tamsoje atpažinti bei išgirsti kasdien mus supančius daiktus, tūkstantmečius skaičiuojančių archeologinių radinių Izraelio muziejų, sostinėje Jeruzalėje esančią Raudų sieną, Šventojo kapo bažnyčią. Vienos įdomiausių patirčių mokiniams pasirodė maudynės žemiausiame sausumos taške Negyvojoje jūroje, jojimas kupranugariais, nakvynė dykumoje esančiose beduinų genties tipo palapinėse, skanaus vietinio maisto, pavyzdžiui, pitų, įdarytų falafeliais, ragavimas. Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, mokiniai pasitiko ypatingai – prabudę anksti ryte įkopė į Masados kalno viršūnę ir saulei tekant sugiedojo Tautišką giesmę, išskleidė Lietuvos vėliavą. Bendravimas su vietiniais gyventojais buvo neatsiejama kelionės dalis: moksleiviai dalijosi mintimis su Izraelyje gyvenančiais bendraamžiais, klausė holokaustą išgyvenusių žydų istorijų, lankėsi mokyklose.
Nėra abejonių, jog mokiniai iš Izraelio grįžo pilni neįtikėčiausių įspūdžių. Projektinė veikla keliaujant svetur išties praplėtė akiratį, leido artimai pažinti užsienio šalies kultūrą ne kaip įprastiems turistams, suteikė galimybę tarp Izraelio ir Lietuvos tiesti tiltus, sukuriančius bendrystę tarp, rodos, tokių geografine, istorine prasme skirtingų, bet žmonių mąstysena bei vertybėmis panašių šalių.

Paulina Mozūraitė, III a kl.mok.
Nuotraukos iš asmeninių archyvų