Kviečiame į tarptautinę edukacinę parodą „Leiskite man būti savimi…“

2018 m. sausio 25 – vasario 14 dienomis Prienų „Žiburio“ gimnazijos Aktų salėje eksponuojama tarptautinė edukacinė paroda „Leiskite man būti savimi…“ – Anos Frank gyvenimo istorija.
Paroda yra skirta patyčių prevencijai, skatina susimąstyti apie pirmines ir pačias giliausias priežastis, kurios lėmė ir tebelemia nacizmo ir kitų režimų neapykantos ideologijų sėkmę XX a. ir XXI a. Kas formuoja mūsų neigiamą nuomonę apie vieną ar kitą visuomenės grupę? Kokių sąlygų reikia, kad mūsų išankstinė neigiama nuostata taptų veiksmais, apribojančiais ir pažeidžiančiais kitų žmonių teises? Tokie ir panašūs klausimai kyla aplankius šią parodą, kur netikėtai susiejamas žydų mergaitės iš Amsterdamo gyvenimas su istorijomis šiandienių vaikų ir jaunuolių, kenčiančių patyčias ar net diskriminaciją todėl, kad yra neįgalūs, priklauso etninėms, religinėms ar lytinėms mažumoms. Parodos lankytojams informacija apie Holokaustą ir Antrąjį pasaulinį karą pateikiama per jų bendraamžės – Annos Frank, kuri parašė dienoraštį – gyvenimo istoriją.
Prienų rajono bendruomenė yra kviečiama apsilankyti parodoje. Parodą pristato „Žiburio“ gimnazijos mokiniai. Registruotis telefonu 61149193
Organizatoriai – Annos Frank namai Amsterdame, Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetas.