Mokyklinių laikraščių leidėjų konferencija jungė Lietuvos ir užsienio lietuvius

Gruodžio 7 dieną gimnazijoje vyko šeštoji respublikinė praktinė mokyklinių laikraščių leidėjų konferencija „Mokyklos laikraštis rašo 2018“, kurią organizavo Prienų „Žiburio“ gimnazija kartu su Prienų švietimo pagalbos tarnyba. Joje dalyvauti užsiregistravo jau ne vieną kartą konferencijoje dalyvavusios septynios mokyklinių laikraščių leidėjų komandos iš Prienų ir Lazdijų, Kaišiadorių ir Trakų, Pakruojo ir Utenos mokyklų, iš viso dalyvavo keturios komandos.
Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Renata Pavlavičienė, Prienų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Danutė Stankevičienė, gimnazijos direktorė Irma Kačinauskienė pasveikino susirinkusius konferencijos svečius, linkėdamos būti pastabiems, originaliems ir pilietiškiems. Gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Malinauskienė, pasveikinusi konferencijos dalyvius, pasidžiaugė neseniai šimtmetį minėjusia gimnazija ir parodė specialiai gimnazijos šimtmečiui sukurto filmo ištrauką.
Konferencijos viešnia žurnalistė, jaunųjų žurnalistų akademijos vadovė Gintarė Visockytė skaitė pranešimą „Mokyklos laikraštis – bendruomenės gyvenimo atspindys“. Lektorė akcentavo gero žurnalisto etines vertybes, po praktinio mokinių darbo aptarė informacijos patikimumą.
Kiekviena mokyklinių laikraščių leidėjų konferencija yra skirtinga: kviečiami vis nauji lektoriai žurnalistai, atliekamos vis kitos praktinės užduotys (pavyzdžiui, pernai komandos konferencijoje turėjo sukurti savo laikraščio pirmą puslapį). Gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, laikraščio „Salve“ vadovė ir viena iš konferencijos organizatorių Levutė Karčiauskienė pristatė šių metų konferencijos praktines užduotis, kurioms atlikti buvo skiriamos dvi valandos.
Jaunieji fotografai, vadovaujami Prienų rajono laikraščio „Naujasis Gėlupis“ redaktoriaus Mantvydo Prekevičiaus, fotografavo konferencijos dalyvius. Konferencijos pabaigoje pristatydami nuotraukas jaunieji laikraščių fotografai akcentavo, kad stengėsi pagauti emocijas, nuotaikas.
Konferencijos metu jaunieji žurnalistai dviejuose kabinetuose turėjo vaizdo konferencija bendrauti su užsienio lietuvių mokiniais. Dvi laikraščių komandos – Pakruojo „Atžalyno“ ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos – vaizdo konferencija bendravo su Maskvos Jurgio Baltrušaičio lietuvių etninės kultūros bendrojo lavinimo mokykla. Komandų moderatorius – Prienų ir Birštono naujienų portalo „Krašto vitrina“ vadovas Vaclovas Sinkevičius. Konferencijos dalyviai nuotoliniu būdu išklausė Maskvos lietuvių prisistatymą, uždavė jiems klausimų ir parašė straipsnį apie Maskvos lietuvių kasdienybę bei Lietuvos 100-mečio minėjimą, kitas lietuvybei išsaugoti skirtas veiklas. Pristatydami savo straipsnį, jaunieji žurnalistai sakė, kad tokia darbo forma buvo nauja, bet labai įdomi.
Kitos dvi laikraščių komandos – Prienų „Žiburio“ ir Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos – ruošėsi vaizdo konferencijai su Punsko Kovo 11-osios licėjaus jaunaisiais žurnalistais. Lenkijos lietuviai jau buvo iš anksto atsiuntę popierinių savo spaudinių, bet, deja, dėl techninių kliūčių vaizdo konferencija nutrūko. Tačiau žurnalistai, vadovaujami „Prienų eterio“ vadovo Romualdo Prokofjevo, rado išeitį: jie parašė straipsnius, imdami interviu vieni iš kitų.
Tuo metu komandų vadovės mokytojos neformaliai bendravo su konferencijos viešnia žurnaliste Gintare Visockyte: dalijosi savo patirtimi, problemomis, įžvalgomis. Smagu, kad komandos dirbo taip įsijautusios, jog savo mokytojų pagalbos joms neprireikė.
Sugrįžę į gimnazijos salę su naujomis patirtimis ir idėjomis ir pristatę nuotraukas ar straipsnius, pakomentavę savo darbus, jaunieji žurnalistai buvo apdovanoti. Prienų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Danutė Stankevičienė įteikė komandoms Lietuvos žurnalistų sąjungos padėkos raštus, o gimnazijos pavaduotoja Lina Malinauskienė komandų vadovėms – gimnazijos dovanas. Konferencijos rėmėjai – Prienų rajono savivaldybė, Prienų švietimo pagalbos tarnyba, Prienų rajono laikraščiai „Naujasis Gėlupis“ ir „Gyvenimas“, Prienų ir Birštono naujienų portalas „Krašto vitrina“ ir UAB ¬„Vita Simplex“ atstovai – visoms komandoms įteikė dovanas, kad šaltais žiemos vakarais juos jungtų bendrystė ir puodelis šiltos arbatos.
Šeštoji konferencija baigėsi, o patirtys ir įspūdžiai liudija, kad ji yra įdomi ir svarbi bendravimo forma. Prienų švietimo pagalbos tarnybos darbuotojai ir Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokytojai gali pasidžiaugti prasminga konferencija: respublikos mokyklų laikraščių komandos noriai grįžta antrą ar trečią kartą, rajono žiniasklaidos atstovai niekada neatsisako padėti organizuoti veiklas, o dosnūs rėmėjai skiria puikius prizus ar dovanas. Dėkojame visiems – laikraščių komandoms ir jų vadovėms, konferencijos svečiams ir organizatoriams, moderatoriams ir rėmėjams – ir linkime dar ne kartą jungtis gražiems ir prasmingiems darbams.


Levutė Karčiauskienė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos laikraščio „Salve“ vadovė
Nuotraukos iš konferencijos dalyvių asmeninių albumų