Lietuvos Respublikos Seime vyko viktorina „Vieni iš daugelio: 1918 m. vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai – valstybės kūrėjai“.

Šių metų gruodžio 5 dieną Vilniuje vyko viktorina apie 1918 metų vasario 16-osios akto signatarus bei valstybės kūrimą. Viktorinos organizatoriai – Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės istorinės atminties komisija, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Lydima istorijos mokytojos V. Juodsnukienės, į viktoriną vyko Prienų „Žiburio“ gimnazijos komanda „Žiburiečiai“. Komandą sudarė II d klasės mokinys Jaunius Dagilis, III a klasės mokinė Ugnė Orinaitė, IIId klasės mokiniai Rokas Andrulevičius ir Eglė Vinskaitė bei komandos kapitonas IVa klasės mokinys Mantas Bublys. Jau trečius metus iš eilės organizuojamoje viktorinoje dalyvavo net dvidešimt keturios komandos iš Vilniaus, Trakų, Marijampolės, Kauno, Birštono, Joniškio, Alytaus, Šiaulių ir kitų miestų. Mokinių atsakymus vertino gausi komisija: istorikai R. Steponėnienė ir dokt. S. Teškevičius, istorikės, Nepriklausomybės stipendijos lauretės, dr. V. Bukaitė ir dr. G. Milberytė – Japertienė bei Kovo 11-osios Akto signatarai Irena Andrukaitienė ir Egidijus Bičkauskas, pirmininkavęs komisijai.
Viktorina vyko Kovo 11-osios salėje, vedėjas Robertas Ramanauskas pakvietė komandas prisistatyti. „Žiburiečių‘‘ kapitonas, pristatydamas komandą, palinkėjo žiniomis šviesti kaip tikriems žiburiams. Dalyviai atliko įvairias užduotis- buvo testas, kapitonų „Žaibo“ turnyras, atviri klausimai, šaltinių nagrinėjimas bei kūrybinė užduotis, kurios metu komandų buvo prašoma įsijausti į Lietuvos Tarybos nario vaidmenį ir parengti kalbą, palaikančią demokratinės ar monarchinės Lietuvos valdymo formą, atspindinčią to meto nuotaiką. Oratoriai pasirodė puikiai, išgirdom įvairių argumentų, skirtingų tarmių ir net lenkų kalba išsakytų idėjų. Įdomu, jog penkiolika iš dvidešimt keturių kalbėtojų pasisakė už demokratišką Lietuvos valstybę.
Po visą dieną trukusių užduočių komisija susumavo taškus. Geriausiai pasirodė Šiaulių universiteto gimnazija. Šį kartą „Žiburiečiai‘‘ laurais vainikuoti nebuvo, tačiau pasisėmė naujų žinių, išbandė save, gavo suvenyrų su LR Seimo atributika.
Džiugu, jog tiek daug jaunų žmonių domisi Lietuvos istorija, yra patriotai. Tikimės, jog graži viktorinos tradicija dar ilgai gyvuos, skatins mokinius domėtis savo šalies istorija, tapti valstybės ateities kūrėjais.

Eglė Vinskaitė, IIId klasės mokinė
Nuotraukos Andriaus Petrulevičiaus