Tarptautinio Baltijos jūros projekto konferencija

Tarptautinio Baltijos jūros projekto veikloms šiais mokslo metais tik prasidėjus, lapkričio 30 d., Vilniuje susirinko patys aktyviausi BJP dalyviai iš visos Lietuvos. Prienų „Žiburio“ gimnazijai atstovavo pirmokės Noja Petkevičiūtė ir Felicija Balčiukynaitė, lydimos biologijos mokytojos Rasos Kučinskienės. Konferencijos „Mano indėlis į pasaulinius aplinkosaugos stebėjimus“ metu pristatyta naujoji tarptautinių Baltijos jūros ir Globe projektų nacionalinė koordinatorė Gretė Vaičaitytė. Noja ir Felicija pristatė du pranešimus- ,,Tarptautinio aplinkosauginio Baltijos jūros projekto veiklos Prienų ,,Žiburio” gimnazijoje,‘‘ ,,Grūdinių kultūrų augalų atsparumo sausrai tyrimas“, aplankė mini zoologijos sodą Gamtininkų centre, bendravo su bendraminčiais, išklausė VU studentų gamtininkų mokslinės draugijos paskaitą „Vandens makrobestuburių įvairovė ir atpažinimas“ bei dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, mokslininkės Eglės Marijos Ramanauskaitės paskaitoje „Piliečių mokslas čia ir pasaulyje: kaip ir kodėl planetos ateitis atsidūrė jaunųjų mokslininkų rankose?“

Noja Petkevičiūtė, Id klasės mokinė