Gimnazistai diskutavo apie homoseksualų teises Lietuvoje

Lapkričio 28 dieną, trečiadienį, „Žiburio“ gimnazistai diskutavo apie homoseksualų teises: vyko debatai „Homoseksualai turi teisę visavertiškai gyventi Lietuvoje“. Juose dalyvavo gimnazijos jaunųjų žurnalistų būrelio nariai Gerda, Dija ir Miglė ir debatų būrelio nariai Sofija, Lukas ir Didla, o stebėtojo gausus gimnazistų būrys, svečiai iš Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos.
Debatų temą pasiūlė ir juos padėjo organizuoti Annos Frank jaunimo tinklo narys „Žiburio“ gimnazistas Kristijonas Raibužis.
Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas paskaitė įdomiais faktais ir netikėtais sugretinimais paremtą pranešimą apie 1938-ųjų metų įvykius Europoje, gimnazijos debatų būrelio vadovė Vilija Gustaitytė pristatė debatų struktūrą.
Debatuose buvo pateikti argumentai ir kontrargumentai apie homoseksualų teises viešai reikšti jausmus, galimybę tuoktis ir galimybę įsivaikinti. Jaunieji žurnalistai, vadovaujami būrelio vadovės Levutės Karčiauskienės, atliko III–IV klasių mokinių anoniminę apklausą šiais klausimais, be to, baigiantis renginiui, debatų dalyviai ir žiūrovai turėjo galimybes savo vertinimus užrašyti specialioje lentoje.
Debatų vertinimo komisija: Rimvydas Zailskas (Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas), Renata Pavlavičienė (Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė), Danguolė Damijonaitytė (Prienų švietimo pagalbos tarnybos metodininkė), Jurga Toleikytė (Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos psichologė) ir Irma Kačinauskienė (Prienų „Žiburio“ gimnazijos direktorė) – nugalėtojais paskelbė debatų būrelio narius, abi komandas ir jų vadoves apdovanojo padėkos raštais, gimnazijos atminimo dovanomis bei Annos Frank jaunimo tinklo saldžiaisiais prizais.

Levutė Karčiauskienė, jaunųjų žurnalistų būrelio „Salve“ vadovė
Nuotraukos Deimantės Stanevičiūtės