Žaliosios olimpiados finalo dalyviai

Spalio 30-ąją Vilniuje „Litexpo“ parodų ir kongresų rūmuose vyko „Žaliosios olimpiados festas“. Pagrindinis šio renginio tikslas buvo atrinkti geriausią „Žaliosios olimpiados“ finalo komandą, kuri perims taurę, taps kitų metų olimpiados ambasadore ir ,svarbiausia, – laimės kelionę į Briuselį! Nacionalinė „Žalioji olimpiada“ – tai VŠĮ „Žaliasis taškas“ ir „RV Agentūra“ organizuojama iniciatyva, kuria siekiama netradiciškai ugdyti Lietuvos moksleivių ekologinį sąmoningumą.
Iš visos Lietuvos tik 13 komandų, pademonstravusių geriausias žinias ir didžiausias pastangas gyventi švariau ir atsakingiau, pateko į „Žaliosios olimpiados“ finalą. Tarp jų buvo ir Prienų „Žiburio“ gimnazijos komanda „Žiburiukai“, kurią sudarė ketvirtokės Ugnė Šalčiūtė, Remigija Belevičiūtė, Vaida Gusaitė, Paulina Ignatavičiūtė, Urtė Tamošiūnaitė bei trečiokė Airida Vaikšnytė, biologijos mokytoja Rasa Kučinskienė ir palaikymo komanda.
Gimnazistės puikiai pasirodė „Žaliosios olimpiados“ Kauno apskrities pusfinalyje, finaliniame etape užduotys buvo šiek tiek sunkesnės, , bet įdomios ir šiuolaikiškos- apie ekologiją, atliekų rūšiavimą, aplinkos taršą, žiedinę ekonomiką, tvarų vartojimą, klimato kaitą.. Visa, kas susiję su ekologija ir aplinkosauga , tapo labiau suprantama ir artima, todėl finalas buvo be galo įdomus ir neprailgo.
Kol stipriausios aplinkosauginio projekto komandos rungėsi finale dėl kelionės į Briuselį, kitų mokinių laukė organizatorių parengtas rudens atostogų iššūkis. Į „Litexpo“ parodų ir kongresų rūmus iš įvairių šalies miestų atvykę mokiniai, pasiskirstę į komandas, turėjo galimybę netradiciškai pažinti sostinę-sudaryti Vilniaus miesto muziejų žemėlapį, nemokamai aplankant kuo daugiau edukacinių ekspozicijų. Taip komandos rinko specialius antspaudus ir galėjo laimėti išskirtinius prizus. I b klasės mokiniai kartu su mokytoju A. Juočiūnu dalyvavo interaktyviose veiklose bei lankėsi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje.
Mūsų gimnazijos komanda „Žiburiukai“ neiškovojo pergalės „Žaliosios olimpiados“ finale, bet įgytos žinios bei puikiai praleistas laikas dar ilgai išliks mūsų atmintyje. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad turėjome galimybę dalyvauti šiame nuostabiame renginyje. Svarbu, kad mokomės keisti savo pasaulėžiūrą ir stengiamės gyventi su gamta jos neniokodami ir mažindami atliekų gamybą. Linkime visiems prisidėti prie šio projekto rūšiuojant, saugojant aplinką bei iškovoti „Žaliosios olimpiados“ pergalę kitais metais!

Ugnė Šalčiūtė IV kl. mokinė



Fotogalerija