Ką valgai, tas ir esi

Pastaruoju metu įsigaliojo sveikos mitybos principai vaikų maitinimo įstaigose, tai seniai laukta ir sveikintina idėja Todėl siekiame supažindinti vaikus ir jų tėvelius su mitybos svarba ir galimybe rinktis sveikesnius produktus.

Dažnai nepastebime, kad suvalgome vis daugiau perdirbto maisto. Bet pastebime, kad prastėja savijauta: dažnai jaučiame energijos stygių, skauda galvą, jaučiame pilvo sunkumą, sutrikęs tuštinimasis, pastebime pleiskanojančią, pabertą odą, jaučiame nuovargį ir nuolatinę įtampą, negalime atsipalaiduoti ir pan. Be to , statistiniai duomenys skelbia, kad kas ketvirtas šalies gyventojas serga širdies kraujagyslių ligomis, kad nuo 40 metų šalies gyventojai serga „senatvinėmis ligomis“: diabetu, onkologinėmis ligomis, net
osteoporozė fiksuojama vaikams. O kur dar vadinamas hiperaktyvumas ar kitokio pobūdžio negalavimai…
Mūsų nedžiugina nei tokia sveikata, nei tokia perspektyva. Suvokiame, kad kažką reikia keisti, tačiau dažnai nežinome, kaip turėtume elgtis…
Kokios maisto funkcijos?

Užtikrinti organizmo gyvybiškumą,papildant jį visavertėmis „statybinėmis medžiagomis“, užtikrinti apsaugą nuo „nepalankių išorės kaimynų“.
Amerikiečių gydytojas, fiziologas ,Aleksis Karelis (Alexia Carell), 1912 metais gavęs Nobelio premiją ,atliko eksperimentą – embrioninę viščiuko širdį įdėjo į tirpalą, kurio sudėtis buvo panaši į viščiuko kraujo plazmą. Skystis 28 metus buvo kasdien keičiamas. Viščiuko širdies raumens ląstelės išliko gyvos visus tuos 28 metus, nors višta vidutiniškai gyvena šešerius metus. Tai rodo, kad turime taip gyventi ir maitintis, kad mūsų organizmas gautų pakankamai „statybinių medžiagų”- vitaminų, mikroelementų, vandens.

Į sveikos gyvensenos judėjimą įsitraukia vis daugiau gydytojų, mokslo daktarų, bet svarbiausia yra paprastų žmonių dalyvavimas ir tikėjimas tuo, ką jie daro. Dar X amžiuje Italijos Salermo vienuoliai aprašė sveikatos formulę. Ši formulė labai nesudėtinga: švarus maistas, švarus oras, švarios mintys… Harmoningos mintys padeda sukurti harmoningą organizmo visumą ir jį supančią aplinką.
„O rodos, jau būtų laikas išmanyti, kad sveikiausias kraujas pasidaro iš augmeninio maisto, ypač tada, kai jis nėra sugadintas ugnimi. Juk mūsų proseniai jau skaniai valgydavo riešutus su medumi, visokias nevirintas uogas ir įvairius vaisius, kai kurias šaknis ir lapus prie valgių ir visokių grūdų“. -rašo lietuvis filosofas Vydūnas savo knygoje “Sveikata. Jaunumas. Grožė.”, išleistoje 1928 metais..

Dievas tarė: „Štai aš jums daviau visus, visoje žemėje sėklą teikiančius augalus ir visus medžius, kurie veda vaisius su sėklomis, jie bus jums maistas.“ (Pradžios knyga 1, 29)
Vadinasi, žalumynai, sėklos, riešutai ir yra tas maisto produktas, kuris mums duotas „nuo dievo“.
Įvairios sėklos nuo senų laikų vartojamos kaip daug biologiškai aktyvių medžiagų, vitaminų bei mineralų turintis produktas. Tai puikus energijos šaltinis bei natūralus produktas, tinkamas kasdieniam vartojimui, palaikantis rūgščių šarmų pusiausvyrą mūsų organizme.
Mokslininkai tyrinėdami produktus pastebi, kad maisto produktai, kurie turi išskirtinių savybių arba ypač didelį kiekį kurių nors žmogui reikalingų maistinių medžiagų, gali būti vadinami net „supermaistu“. Verstis per galvą jo ieškant nereikia – Lietuvoje yra nemažai „supermaisto“, pvz., linų sėmenys, juodgrūdės, burnočio, balandos, dilgėlės sėklos ar daiginti grūdai, kuriuose yra daugiau biologiškai veiklių medžiagų, reikalingų tam augančiam daigeliui ir žmogaus organizmui. Vegetarų draugijos prezidentė doc.dr. K. Vaištarienė pataria maltų sėklų berti ant košių, sumuštinių arba valgyti pamirkytų vandenyje. Pasak jos, šį koncentruotą ir daug įvairių naudingų medžiagų turintį maistą geriausiai valgyti ryte, trūkstant įvairių mikroelementų, organizmas negali pagaminti kai kurių fermentų, tad svarbu sau padėti iš pat ryto.

Parengė Zinaida Arlauskienė – KMU visuomenės sveikatos magistrė; Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų narė, Prienų raj. VSB specialistė, dirbanti mokykloje