Mokytojų dienos regata – plaukėm, slidinėjom, stūmėm rąstą, šokom, dainavom ir košės ragavom

Spalio 5 dieną ant Nemuno kranto vyko tradicinė vienuolikta Mokytojų dienos regata, organizuojama Prienų „Žiburio“ gimnazijos. Šventėje dalyvavo ir komandos iš „Revuonos“ pagrindinės mokyklos bei Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos.
Organizuotos trys komandinės rungtys: žolės slidžių lenktynės, rąsto stūmimas ir, be abejo, lenktynės vikingų laivais. Žolės slidžių lenktynėse ir rąsto stūmimo varžybose dalyvavo tik „Žiburio“ gimnazijos komandos. Žolės slidžių lenktynėse, kur svarbiausias yra komandinis darbas, sėkmė nusišypsojo II b klasės komandai, nedaug atsiliko III d klasė, finale nusileidusi varžovams, trečioje vietoje liko I a klasės komanda. Rąsto stūmimo rungtyje geriausiai pasirodė trečių klasių komanda, į antrą vietą nustūmusi pirmokus, bronzą iškovojo antrokai. Šventėje irklavimo įgūdžius išbandė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Beje, mūsų mokytojus lydėjo garsūs palaikymo šūksniai, tačiau mokiniai įveikė savo mokytojus ir susižėrė laurus. Šioje rungtyje geriausiai pasirodė mūsų gimnazistai. Auksą iškovojo ketvirtokų komanda, antri, atsilikę vos dvidešimt septyniomis sekundėmis, liko trečiokai, o treti distanciją įveikė pirmokai (I c klasės komanda). Nugalėtojus saldžiais prizais ir medaliais apdovanojo Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir gimnazijos direktorė Irma Kačinauskienė.
Tą saulėtą rudens dieną ne tik sportavom, bet ir šokom liaudies šokius, klausėmės gimnazisčių M. Ruseckaitės, G. Lukoševičiūtės ir M. Bartulytės atliekamų dainų, dalyvavom žaidimuose, ieškojom paslėpto lobio, susidomėjimo sulaukė ir sveikatos biuro palapinė… O išalkusius po rungčių ir linksmybių Arūnas Vaidogas, Prienų rajono savivaldybes tarybos narys, vaišino savo ypatingąja koše ir karšta arbata.
Mokytojų dienos regata išlaikė savo tradicijas ir sulaukė didelio būrio mokinių bei mokytojų. Džiugu, kad rungtyse dalyvavo ir atskirų klasių komandos. Tikimės kitais metais sulaukti dar gausesnio dalyvių būrio ir didesnio gimnazistų aktyvumo.
Šis renginys negalėtų vykti be didelio būrio savanorių bei rėmėjų. Dėkojame rėmėjams: Andriui Palioniui, LR Seimo nariui, Arūnui Vaidogui, Prienų rajono savivaldybės tarybos nariui, Prienų rajono Sveikatos biurui, VŠĮ „Birštono Nemunas“ valdybos pirmininkui, Prienų kultūros centrui, įgarsinusiam šventę, Prienų seniūnui Algiui Matulevičiui už renginio vietos sutvarkymą, LTOK (Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui), už elektrą – Antanui Šimkui ir visiems, kurie irklavo, dainavo, šoko ir aktyviai dalyvavo, ir aišku, negalim pamiršti mūsų gimnazijos kūno kultūros mokytojos ekspertės Dalios Šklėriūtės, kuri jau vienuoliktą kartą organizuoja Mokytojų dienos regatą – renginį, tapusį gražia mūsų gimnazijos tradicija.

Eglė Vinskaitė, Airida Vaikšnytė, III klasės mokinės
Nuotraukos Gabijos Barštytės, III d klasės mokinėsFotogalerija