Prienų „Žiburio“ gimnazija Europos mokyklų sporto dienos dalyvė

2018 m. spalio 1 dieną Prienų „Žiburio“ gimnazija jau trečią kartą kartu su tūkstančiais kitų Europos Sąjungos šalių mokyklų dalyvavo „Europos mokyklų sporto dienos 2018“ renginiuose.
Europos mokyklų sporto dienos atsiradimą įkvėpė Vengrijos mokyklų sporto dienos renginiai, skirti skatinti mokinių fizinį aktyvumą, išbandyti naujas fizinės veiklos ir sporto rūšis ir, žinoma, suteikti galimybę įgyti teigiamą patirtį kūno kultūros ir sporto srityse .2015 metais renginys vyko Vengrijoje, Lenkijoje ir Bulgarijoje, nuo 2016 metų prie Vengrijos mokyklų sporto federacijos iniciatyvos prisijungė ir kitos Europos Sąjungos šalys, o 2017 metais šis renginys vyko net 26-iose Europos sąjungos šalyse.
Šią dieną pirmų ir antrų gimnazijos klasių mokiniai, jų auklėtojai bei tėvai buvo pakviesti dalyvauti smagiose ir kiek neįprastose varžybose. Pirmų klasių komandos turėjo susiorientuoti gimnazijos pastate ir suradę pagal užkoduotas nuorodas 7 kontrolinius punktus (dalykų kabinetus) kuo greičiau atlikti kūrybines užduotis. Antrų klasių komandos, gavusios Prienų miesto stilizuotus žemėlapius bei juose nurodytus maršrutus, turėjo surasti 5 kontrolinius punktus ir juose atlikti tam tikras užduotis. Komandoms už užduoties atlikimą buvo skiriama nuo 0 iki 10 taškų. Pirmų gimnazijos klasių komandos turėjo galimybę išbandyti savo jėgas sportinėse veiklose, pasitikrinti istorijos, sveikatos, geografijos žinias, o antrų klasių mokiniai savivaldybės aikštėje atliko komandinę užduotį, Prienų sporto ir pramogų arenoje dalyvavo krepšinio trenerio Mariaus Leonavičiaus surengtame krepšinio baudų metimo konkurse, jėgas išbandė prie „Žiburio“ kalnelio surengtame konkurse, užkopę į Mačiūnų piliakalnį atliko užduotį, skirtą akių ir proto miklumui, patobulino savo praktinius pirmosios pagalbos įgūdžius.
Renginį, vadovaujami kūno kultūros mokytojų metodinės darbo grupės, organizavo ir vykdė trečių gimnazijos klasių mokiniai, jiems padėjo klasių vadovai, užsienio kalbų, tiksliųjų ir socialinių mokslų metodinių darbo grupių mokytojai, gimnazijos mokinių seimo atstovai su prezidente Goda priešakyje bei Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Renginio techniniu aprūpinimu rūpinosi gimnazijos IT specialistas Mindaugas Račaitis, fotografavo – trečios a klasės mokinė Augustė Volungevičiūtė, , filmavo „Žiburio žinioms“ mokytojas Artūras Juočiūnas.
Lygiai 13 valandą, renginio vadovui, kūno kultūros mokytojui ekspertui Olegui Batučiui davus startą, visos komandos iškeliavo į dvi valandas trukusią, pilną įvairiausių nuotykių kelionę.
Po dviejų valandų komandos su savo užduočių atlikimo lapais ir puikia nuotaika sugrįžo į gimnazijos aktų salę, kur vyko iškilminga apdovanojimo ceremonija.
Daugiausiai taškų (98) surinko ir pirmą vietą užėmė Id klasės komanda (jie buvo nepralenkiami sporto rungtyje, gavo maksimumą taškų sveikatos viktorinoje , jų gretose buvo po vieną tėvų ir kt.šeimos narių atstovą). Antrą vietą su 94 taškais užėmė Ic klasės komanda (jie geriausiai iš visų atliko geografijos užduotį ir dalyvavo net du tėvų atstovai). Trečią vietą ( 90 taškų) užėmė Ib klasė, o ketvirti liko Ia klasės mokiniai (88 taškai).
Tarp antrų klasių geriausi buvo praėjusių metų pirmokų čempionai IIb klasės komanda. Antrą vietą su 63 taškais iškovojo IId klasė. Trečia vieta atiteko IIa klasės komandai ,surinkusiai 47 taškus. Ketvirti liko ilgiausiai distancijoje užtrukę IIc klasės mokiniai(38 taškai).
Visos komandos gavo oficialius Europos mokyklų sporto dienos dalyvių sertifikatus bei gimnazijos direktorės Irmos Kačinauskienės įsteigtus prizus – didžiulius arbūzus.
Oficialiais Europos mokyklų sporto dienos dalyvių sertifikatais su Europos mokyklų sporto dienos simbolika buvo apdovanoti ir trečių klasių mokiniai.
Renginio vadovo Olego Batučio žodžiais tariant, renginys tikrai pasisekė, jį lydėjo geras oras, organizatorių bei dalyvių puiki nuotaika. Šį kartą, kaip ir buvo tikėtasi, dalyvavo daugiau dalyvių – 180 mokinių, 16 mokytojų, 3 šeimų nariai ir 3 gimnazijoje dirbantys specialistai (IKT, sveikatos priežiūros ir bibliotekos darbuotojai), iš viso – 202, o tai trečdaliu daugiau nei pernai. Renginys „Žiburio“ gimnazijoje, , kaip ir visoje Europoje, įgauna pagreitį ir kiekvienais metais pritraukia vis daugiau ne tik gimnazijos, bet ir miesto bei rajono bendruomenės narių, tampa tradiciniu.
„Aš asmeniškai džiaugiuosi tuo, kad mums pavyksta įtraukti į šį renginį vis daugiau bendruomenės atstovų ir labai tikiuosi, jog mums pavyks išlaikyti renginio dinamiškumą ir naujoviškumą“ – dalijosi savo įspūdžiais O. Batutis.
Visą informaciją apie renginius ir jų dalyvius galima rasti oficialioje „Europos mokyklų sporto diena 2017“ internetinėje svetainėje: http://www.essd.eu/, arba http://essd.nowwemove.com/; #BeActive.Fotogalerija