Pažintis su Aukštaitija ir puikios edukacinės programos

Birželio 12 dieną mes, Prienų „Žiburio“ gimnazistai, išsiruošėme į edukacinę ekskursiją po Aukštaitiją. Pirmoji mūsų stotelė buvo Pakruojo dvaras. Mus pasitiko dvaro žinovas ir prižiūrėtojas – Tadas Blinda. Jis vedžiojo mus po rūmus ir pasakojo neįtikėtinas istorijas. Didžiausiame Lietuvos dvare gavome progą apsidairyti po pagrindinius rūmus bei įsijausti į dvaro gyvenimą. Dvaras žavėjo savo istorija ir gamta, o bausmių muziejuje, įrengtame rūsyje, kraupūs XVII–XIX amžiaus kankinimo eksponatai privertė kiekvieną nors kartą krūptelėti. Pasibuvimą Pakruojo dvare vainikavo trumpas pasijodinėjimas žirgu ir jaunojo dvariškio pažymėjimas. Turėdama progą į šį nuostabų dvarą tikrai sugrįžčiau, nors jame ir buvau ne pirmą kartą.
Iškart po Pakruojo leidomės į Saulės miestą – Šiaulius. Ketvirtame pagal dydį Lietuvos mieste mūsų pirmoji stotelė buvo šokolado muziejus „Rūta“, kuris mus išties svetingai priėmė. Muziejuje matėme, kaip gaminami saldainiai su kreminiu įdaru, netgi patys prisigaminome įvairiausių saldainių. Smagiausia buvo tai, kad galėjome ragauti visus ant stalo buvusius saldainių ingredientus, o pasigaminamų saldainių kiekis nebuvo ribotas. Manau, po šokolado muziejaus edukacinės programos visi buvome apsalę.
Paskutinė išvykos stotelė saulės mieste buvo Chaimo Frankelio vila. Joje vaikštinėjome po išpuoštas menes, grožėjomės nuostabiu interjeru, klausėmės pasakojimo apie vilos šeimininko gyvenimą. Vėliau, nukeliavę į odos dirbtuvėlę, gaminomės nuostabius odos pakabučius bei išklausėme trumpą edukacinę programą apie Šiaulius ir „Aušros“ muziejaus edukacines programas. Tai buvo paskutinė mūsų planuotoji stotelė.
Už kelionę dėkojame lydintiems mokytojams Virginijai Šiugždinienei ir Artur Hovakimyan.

Martyna Vaitkūnaitė
Nuotraukos iš asmeninių albumų