Gimnazistės konkurso „Jaunimas Europos miškuose“ nacionaliniame etape laimėjo II vietą

Atsižvelgdami į aktualias aplinkosaugines problemas pasaulyje ir Lietuvoje, šiais mokslo metais Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokiniai įsteigė gimnazijoje jaunųjų miško bičiulių sambūrį (JMB). Pirmoji veikla, kurioje dalyvavo trys gimnazistės: Paulina Mozūraitė, Andrėja Klimaitė ir Karolina Petraškaitė, buvo tarptautinis konkursas „Jaunimas Europos miškuose“. Nacionalinis etapas vyko birželio 8 dieną Aukštaitijos nacionalinio parko bitininkystės muziejuje Ignalinos rajone.
Šių metų konkurso tema – „Miškų kirtimai. Teigiami ir neigiami aspektai“. Mūsų gimnazijos komanda „Žiburiukai“ anglų kalba parengė pristatymą „Punios šilo vertybės, dabartis ir ateitis“ (darbo vadovės – Rasa Kučinskienė ir Vilija Gustaitytė). Be pranešimo, mokinėms teko atlikti testą ir iš anksto paruoštas užduotis miške. Dalyvavome pirmą kartą, tačiau tai nesutrukdė laimėti II vietą. Mokinės grįžo su vardiniais JMBS pažymėjimais, dovanomis ir 7 dienų kelialapiu į JMBS stovyklą „Mūsų žalioji vasara“ Varnių regioniniame parke.
„Džiaugiuosi, kad dalyvavau konkurse „Jaunimas Europos miškuose“, nes tai buvo be galo įdomi bei vertinga patirtis. Konkurse pristatėme skaidres apie Punios šilą, vėliau sprendėme teorinių klausimų testą, kurį „Žiburiukų“ komanda atliko geriausiai iš visų. Trečią užduotį atlikome miške, tad patikrinome gebėjimą orientuotis, – po konkurso teigė Paulina.

JMBS koordinatorė Rasa Kučinskienė
Nuotraukos iš asmeninių albumų